reklama

Střelec Mešanovič náhradníkem. Nejsem na to zvyklý, stěžuje si. Pomůže mu hattrick za devět minut?

V letošním ročníku ePojištění.cz ligy vsítil Muris Mešanovič v dresu Slavie pět branek, přestože od začátku nastoupil jen jednou. V letošním ročníku ePojištění.cz ligy vsítil Muris Mešanovič v dresu Slavie pět branek, přestože od začátku nastoupil jen jednou. autor: Milan Kammermayer
V lize je nejlepším slávistickým střelcem, v poháru zlomil třetiligové Litoměřicko hattrickem v rozmezí 9 minut. Na základní sestavu to ale Murisi Mešanovičovi stále nestačí. "Někdy nehraju a nejsem s tím určitě spokojený, protože každý hráč chce hrát," popsal své rozpoložení po osmé soutěžní výhře sešívaných v řadě.

Praha – Útočník Muris Mešanovič si v dnešním osmifinále domácího poháru proti Litoměřicku připsal mezi 11. a 20. minutou premiérový hattrick mezi dospělými a nasměroval fotbalisty Slavie k drtivé výhře 7:0. Bosenský kanonýr byl za góly rád, ale připustil, že ho trochu trápí role náhradníka a střídajícího hráče v ligových zápasech, v nichž dostává na hrotu přednost Milan Škoda.

Opava vyřadila v poháru Plzeň, končí také Sparta, která padla po prodloužení se Zlínem Opava vyřadila v poháru Plzeň, končí také Sparta, která padla po prodloužení se Zlínem Čtěte zde

"V mládeži jsem dal hattrick hodněkrát, ale v dospělých je to asi můj první. Jsem rád, když se trefím, to je jasné. Ale prostě někdy nehraju a nejsem s tím určitě spokojený, protože každý hráč chce hrát," řekl novinářům Mešanovič.

Bosenský útočník je s pěti brankami nejlepším slávistickým střelcem v lize, přestože v základní sestavě hrál v této sezoně nejvyšší soutěže jen jednou. "Určitě to pro mě není příjemné, nejsem na to zvyklý, ale takový je život. Já makám a snažím se trenérovi pořád ukázat, že na to mám, a když to bude stačit, budu spokojený," doplnil Mešanovič.

Proti Litoměřicku stihl hattrick během deseti minut. "Myslím, že jsem dostal krásné balony. První gól centr z pravé strany, druhý byl trochu se štěstím a ten třetí centr, naběhl jsem si a trefil jsem to," konstatoval Mešanovič.

Proti Litoměřicku nastoupili jen dva hráči ze základní sestavy z posledního ligového duelu se Slováckem. "Já tvrdil i předtím, že je tu hodně kvalitní kádr, každý hráč má na to, aby kdekoliv v Česku hrál. Teď je to ve Slavii takhle a každý se snaží ukázat trenérovi, že na to má," uvedl šestadvacetiletý Mešanovič.

Druholigová Opava překvapila mistrovskou Plzeň, Slezané vyrovnali svůj nejlepší výsledek v poháru Druholigová Opava překvapila mistrovskou Plzeň, Slezané vyrovnali svůj nejlepší výsledek v poháru Prohlédněte zde

Jeho dnešní výkon pochválil i trenér Jaroslav Šilhavý. "Že umí dávat góly, to víme. Dneska to předvedl. My nemáme žádné náhradníky, jsou to hráči, kteří jsou prostě připraveni do zápasu a sedí na lavičce. Určitě to není náhradník, byť třeba nenastupuje od začátku. Ale co není, může být," prohlásil Šilhavý.

Slavia v devíti soutěžních zápasech pod novým koučem neprohrála a posledních osm vyhrála. "Když přišel trenér, začalo se nám dařit. Tým je teď uvolněnější a doufám, že to natáhneme co nejdéle. Snažíme se být pořád koncentrovaní a nechceme klopýtnout," uvedl Mešanovič.

reklama