Stuttgart porazil Mönchengladbach a je bod za Schalke

ČTK
29. 4. 2007 19:29
Praha - Fotbalisté Stuttgartu zvítězili v 31. kole německé ligy na hřišti posledního Mönchengladbachu 1:0 a dostali se na druhé místo v tabulce o bod za vedoucí Schalke.

O jedinou branku zápasu se osm minut po změně stran postaral německý reprezentant Hilbert.

Myšlenky na obhajobu titulu dnes museli definitivně vyhnat z hlavy hráči Bayernu Mnichov, kteří se utápějí v krizi. Tentokrát doma nestačili na Hamburk, který díky výhře 2:1 udělal rázný krok k záchraně. Na sestupové pozice má tři kola před koncem šestibodový náskok. Bayern naopak ze čtvrté příčky ztrácí na čelo již devět bodů.

Bayern sice začal dobře a díky brance útočníka Pizarra se ujal vedení. Hamburk, v jehož sestavě opět nechyběl český reprezentant David Jarolím, však po změně stran zabojoval a kapitán Van der Vaart střelou k tyči vyrovnal. Za dalších šest minut obrana Bayernu opět chybovala a bývalý hráč bavorského celku Guerrero zajistil Hamburku cenou výhru.

Výhry se nedočkal Norimberk, který doma jen remizoval 1:1 s Wolfsburgem. Hosté šli do vedení po brance polského střelce  Krzynóweka, ovšem dělbu bodů zajistil Wolf.

Norimberku patří pátá příčka, ale může ho přeskočit Leverkusen, který odehrál o zápas méně. Český reprezentant Jan Polák odehrál v dresu Norimberku celé utkání, když na pozici defenzivního záložníka nahradil potrestaného Tomáše Galáska.

Dva přesně zahrané přímé kopy v podání švýcarského střelce Freie přinesly Dortmundu výhru 2:0 nad Frankfurtem. Dortmund se tak zřejmě již zachránil, neboť odskočil týmům ohroženým sestupem na pětibodový rozdíl. Frei se s 15 góly posunul na druhé místo tabulky střelců za Gekase z Bochumi.

Fotbalisté Brém se odmítli posunout se do čela tabulky německé ligy, když dnes v 31. kole překvapivě prohráli na hřišti Bielefeldu 2:3. Werder tak nedokázal využít zaváhání vedoucího Schalke a zůstal na třetím místě s dvoubodovou ztrátou na čelo. Dnešní výsledky zároveň definitivně poslaly do druhé ligy Borussii Mönchengladbach.

Brémy dokázaly dvakrát zareagovat na vedoucí branku Bielefeldu, avšak na Eiglerův gól z 79. minuty již odpověď nenašly. Radovat se tak mohl Bielefeld, který odskočil týmům ohroženým sestupem na tři body. Celé utkání v dresu vítězů odehrál český obránce Radim Kučera, poslední půlhodinu také Petr Gabriel.

Také v druhém dnešním zápase neuspěl favorit, když Leverkusen nestačil na Chotěbuz. Ta vyhrála díky Gunkelově brance pět minut před koncem. Leverkusen, za který odehrál poslední čtyři minuty také český útočník Michal Papadopulos, tak zůstal šestý za Norimberkem a přišel o šanci bojovat o Ligu mistrů.

Výsledky - 31. kolo:
Bayern Mnichov - Hamburk 1:2 (35. Pizarro - 71. Van der Vaart, 76. Guerrero), Cáchy - Hertha Berlín 0:4 (7. Gilberto, 48. Gimenez, 77. Pantelič, 80. Bastürk), Dortmund - Frankfurt 2:0 (39. a 66. Frei), Mohuč - Hannover 1:2 (81. Zidan - 26. Bruggink, 50. Jankov), Mönchengladbach - Stuttgart 0:1 (53. Hilbert), Norimberk - Wolfsburg 1:1 (23. Wolf - 18. Krzynówek), Bielefeld - Brémy 3:2 (30. Westermann, 63. Kamper, 79. Eigler - 59. Klose, 74. Almeida), Chotěbuz - Leverkusen 2:1 (8. Radu, 85. Gunkel - 44. Kiessling).