Dortmund zůstává stoprocentní, Stuttgart zase bez bodu

20. 9. 2015 17:49
Fotbalisté Schalke, kteří jsou jedním ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, vyhráli v bundeslize na hřišti Stuttgartu 1:0.
Radost fotbalistů Dortmundu
Radost fotbalistů Dortmundu | Foto: Reuters

Berlín - Fotbalisté Dortmundu nadále kralují bundeslize. Ve šlágru pátého kola německé nejvyšší soutěže zdolali Leverkusen 3:0 a se stoprocentní bilancí vedou tabulku o skóre před Bayernem Mnichov. Schalke, jeden ze soupeřů pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy, vyhrálo ve Stuttgartu 1:0.

Borussii nasměroval za výhrou v 19. minutě Jonas Hofmann, který dostal míč za obranu, prohodil si brankáře a přesně zakončil. Pojistku zařídil v 58. minutě Šindži Kagawa a o poslední gól se postaral čtvrt hodiny před koncem Pierre-Emerick Aubameyang, který skóroval v každém z úvodních pěti kol. Dortmund má 15 bodů a skóre 18:3.

Stuttgart v úvodních čtyřech kolech nezískal ani bod a v dnešním domácím duelu vyzkoušel poprvé v sezoně stoperskou dvojici bez Adama Hlouška. VfB měl především v prvním poločase řadu jasných šancí, žádnou ale neproměnil, naopak po změně stran překonal jeho obranu Leroy Sané.

Trenér Schalke André Breitenreiter nasadil sestavu: Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Geis - Sané (62. Höjbjerg), Goretzka, Meyer (88. Höwedes) - Di Santo, Huntelaar (71. Choupo-Moting).

Německá fotbalová liga - 5. kolo:

Stuttgart - Schalke 0:1 (53. Sané), Augsburg - Hannover 2:0 (29. Esswein, 32. Verhaegh z pen.), Dortmund - Leverkusen 3:0 (19. Hofmann, 58. Kagawa, 74. Aubameyang z pen.).