Suárez hattrickem posunul Barcelonu do finále MS klubů

17. 12. 2015 14:11
Luis Suárez slaví jednu z branek.
Luis Suárez slaví jednu z branek. | Foto: Reuters

Jokohama - Fotbalisté Barcelony podle očekávání postoupili do finále mistrovství světa klubů. Největší favorit japonského turnaje díky hattricku Luise Suáreze porazil v semifinále Kuang-čou Evergrande 3:0 a v neděli si o titul zahraje proti River Plate.

Barcelona s Neymarem na lavičce a bez nemocného Messiho dokázala zlomit obranu čínského šampiona až krátce před pauzou, kdy Rakitičovu střelu dorazil Suárez. Uruguayský útočník zvýšil v 50. minutě po Iniestově přihrávce za obranu. V 67. minutě pak Suárez proměnil penaltu za faul na Munira a stal se prvním autorem hattricku v historii MS klubů.

Katalánské mužstvo bude ve finále dvanáctého ročníku turnaje hrát o rekordní třetí titul, argentinský celek River Plate se může radovat z premiérového triumfu. Kuang-čou prohrálo poprvé od červnového příchodu brazilského trenéra Scolariho a zahraje si o třetí místo s domácí Sanfrecce Hirošima.