Suárez hattrickem rozhodl o výhře Barcelony, Villarreal remizoval

Aktualizováno 25. 10. 2015 22:31
Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize zásluhou hattricku Luise Suáreze 3:1 nad Eibarem a v tabulce jsou druzí o skóre za Realem Madrid. Jeden ze soupeřů Plzně v základní skupině Evropské ligy Villarreal remizoval na hřišti Las Palmas bez branek.
Neymar a Suárez slaví jednu z branek Barcelony
Neymar a Suárez slaví jednu z branek Barcelony | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony zvítězili ve španělské lize zásluhou hattricku Luise Suáreze 3:1 nad Eibarem a v tabulce jsou druzí o skóre za Realem Madrid. Třetí je s dvoubodovou ztrátou Atlético Madrid, které porazilo Valencii 2:1.  Jeden ze soupeřů Plzně v základní skupině Evropské ligy Villarreal remizoval na hřišti Las Palmas bez branek.

"Žlutá ponorka" z posledních tří ligových duelů získala pouze bod. Las Palmas v prvním zápase pod trenérem Quiquem Setiénem přerušilo sérii tří proher.

Eibar začal v Barceloně dobře a už od desáté minuty vedl po gólu Bastóna, se šesti trefami nejlepšího střelce týmu. Chvíli poté ale srovnal po Ramírezově centru Suárez. Uruguayský kanonýr v druhém poločase zkompletoval svůj druhý hattrick v La Lize, k čemuž mu výrazně dopomohl dvěma asistencemi Neymar.

Atlético si v poslední čtvrthodině prvního dějství zápasu s Valencií vypracovalo dvougólový náskok, když se trefily dvě letní posily: Martínez a Ferreira Carrasco. V 72. minutě sice snížil z penalty Alcácer, Atlético ale těsné vedení udrželo a potřetí v řadě bodovalo. Valencie prohrála poslední tři venkovní duely.

V deváté minutě duelu Las Palmas - Villarreal ohrozil brankáře hostů Areolu útočník Araujo, od té doby ale žádné větší příležitosti k vidění nebyly. Villarreal dokonce ani jednou nevystřelil přímo na Varasovu branku.

Trenér Villarrealu Marcelino poslal do hry sestavu Areola - Mario Gaspar, Bonera (83. Rukavina), Ruíz, Costa - Suárez, Dos Santos, Bruno, Castillejo - Leiva (67. Samu), Bakambu (59. Soldado).

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 9. kolo:

Málaga - La Coruňa 2:0 (62. Tighaduini, 85. Carlos), Levante - San Sebastian 0:4 (8. a 84. Vela, 35. Agirretxe, 82. Illarramendi), Las Palmas - Villarreal 0:0, FC Barcelona - Eibar 3:1 (21., 48. a 85. Suárez - 10. Bastón), Atlético Madrid - Valencie 2:1 (32. Martínez, 40. Ferreira - 72. Alcácer z pen.)