Suárez řádil a Barcelona vyhrála nad La Coruňou 8:0

20. 4. 2016 21:57
Fotbalisté Barcelony deklasovali v 34. kole španělské ligy domácí La Coruňu 8:0 a ukončili sérii tří porážek a čtyř zápasů bez výhry. V čele tabulky mají tříbodový náskok na Atlético, které ale hraje zápas v Bilbau. Kanonýr Luis Suárez se přímo podílel na sedmi brankách, což se v La Lize nikomu v 21. století nepovedlo.
Radost hráčů Barcelony
Radost hráčů Barcelony | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony deklasovali v 34. kole španělské ligydomácí La Coruňu 8:0 a ukončili sérii tří porážek a čtyř zápasů bez výhry. Kanonýr Luis Suárez se přímo podílel na sedmi brankách, což se v La Lize nikomu v 21. století nepovedlo.

Barcelona zůstala v čele tabulky pouze o skóre před Atléticem Madrid, které zvítězilo na hřišti Bilbaa 1:0. Jediný gól dal Fernando Torres .Bodovou ztrátu má po osmé výhře v řadě třetí Real, který porazil 3:0 Villarreal. Všechny tři týmy z čela tabulky už mají jistý start v základní skupině Ligy mistrů v příštím ročníku.

Barcelonu poslal do vedení v La Coruni v 11. minutě Suárez, který po Iniestově rohovém kopu nikým nehlídaný pohotově z voleje zakončil. Uruguayský reprezentant se v lize trefil poprvé od 6. března. Domácí se sice následně dostali do několika šancí, po chvíli ale zaúřadoval znovu Suárez, tentokrát po přihrávce Messiho. Byl to jubilejní 200. ligový gól Barcelony pod trenérem Luisem Enriquem.

Krátce po přestávce hosté definitivně pojistili výhru. Suárez se nejprve přesunul do role asistenta a přihrál na gól Rakitičovi, aby vzápětí po dalším Messiho pasu zkompletoval hattrick. Bývalý útočník Liverpoolu či Ajaxu Amsterodam se pošesté v sezoně prosadil třikrát v soutěžním zápase, stejně jako Cristiano Ronaldo z Realu Madrid.

Ani to ale Suárezovi nestačilo a v 64. minutě přidal čtvrtou trefu a uzavřel třetí desítku ligových gólů v sezoně. Následně dopomohl asistencemi ke gólu Messimu i Neymarovi a jediný, kdo skóroval bez jeho přičinění, byl v 79. minutě stoper Bartra.

O výhře Atlética rozhodl v 38. minutě po povedeném Griezmannově centru Torres, který se prosadil v posledních čtyřech ligových zápasech, čímž zopakoval svůj počin z listopadu 2003. Bilbao sice soupeře přestřílelo 12:8, gólmana Oblaka se mu ale překonat nepodařilo, neprodloužilo tak sérii tří zápasů bez prohry. Madridský celek vyhrál počtvrté v řadě.

Za Real se blýskl Vázquez

Real v průběhu prvního poločasu spálil několik slibných příležitostí, čtyři minuty před přestávkou se ale prosadil Benzema. Jako jedinému ve španělské lize se francouzskému útočníkovi povedlo otevřít skóre 11 zápasů.

Místo zraněného Balea nastoupil v tříčlenném útoku Realu odchovanec Vázquez a v 69. minutě po Benzemově přihrávce zvýšil na 2:0. Jeho trefa byla jubilejní 100. ligovou brankou "Bílého baletu" v tomto ročníku. Realu se tuto hranici povedlo jako jedinému pokořit v sedmi sezonách po sobě.

Třetí gól domácích vsítil Modrič, jemuž asistoval Danilo. Brazilský fotbalista je nejproduktivnějším obráncem La Ligy, když dva góly dal a na další čtyři přihrál.

Nejen barcelonský Suárez prožil úspěšný střelecký večer. Hattrickem přispěl k výhře Valencie 4:0 nad Eibarem Alcácer a jeho tým se po třetí výhře po sobě posunul na osmé místo. Sedmé Seville se naopak vůbec nedaří, v Gijónu prohrála 1:2 a z posledních pěti utkání získala jediný bod.

Projděte si tabulky elitních fotbalových soutěží

Tabulky Premier League, Serie A, Bundesligy, La Ligy a Ligue 1 najdete zde.

Zdroj: Sport

Španělská fotbalová liga - 34. kolo:

La Coruňa - FC Barcelona 0:8 (11., 24., 53. a 64. Suárez, 47. Rakitič, 73. Messi, 79. Bartra, 81. Neymar), Bilbao - Atlético Madrid 0:1 (38. Torres), Málaga - Vallecano 1:1 (90.+2 Ricca - 62. Baena), Sporting Gijón - FC Sevilla 2:1 (22. vlastní Krychowiak, 90.+1 Ivette López - 8. Iborra), Valencie - Eibar 4:0 (10., 28. a 40. Alcácer, 56. Cancelo), Real Madrid - Villarreal 3:0 (41. Benzema, 69. Vázquez, 76. Modrič).