reklama

Suárez se omluvil za kousnutí. Už to nikdy neudělám, slíbil

Luis Suárez konečně uznal svou chybu a omluvil se Luis Suárez konečně uznal svou chybu a omluvil se autor: Reuters
Uruguayský útočník Luis Suárez se na twitteru omluvil italskému obránci Giorgiu Chiellinimu za kousnutí na MS.

Montevideo - Uruguayský útočník Luis Suárez se na twitteru omluvil italskému obránci Giorgiu Chiellinimu za kousnutí na mistrovství světa.

Sedmadvacetiletý fotbalista Liverpoolu, který dostal od disciplinární komise FIFA rekordní čtyřměsíční zákaz činnosti, také slíbil, že už se podobný incident nebude opakovat.

"Hluboce lituji toho, co se stalo. Omlouvám se Giorgiu Chiellinimu i celé fotbalové rodině," napsal na sociální síti Suárez. Chielliniho kousnul do ramene při souboji ve třetím utkání v základní skupině, ale od rozhodčího trestán nedostal. Uruguay vyhrála 1:0 a postoupila do osmifinále, kde už bez svého kanonýra podlehla 0:2 Kolumbii.

Chiellini omluvu vzal

Chiellini omluvu záhy přijal. "Všechno je zapomenuto. Doufám, že ti FIFA zmírní trest," napsal na twitteru devětadvacetiletý zadák Juventusu, jenž už předtím prohlásil, že distanc je přemrštěný.

Suárez se před disciplinárkou hájil tím, že italského obránce nekousl úmyslně, ale pouze ztratil rovnováhu a upadl na něj. Nyní poprvé uznal svou chybu. Nejlepší střelec uplynulé sezony anglické ligy byl za kousnutí protihráče potrestán již potřetí. V roce 2010 v dresu Ajaxu kousl do ruky Otmana Bakkala z Eindhovenu a nezahrál si sedm utkání. Loni v dubnu pokousal při zápase anglické ligy obránce Chelsea Branislava Ivanoviče a dostal trest na 10 zápasů.

"Veřejně prohlašuji, že už se nikdy podobný incident nestane," uvedl Suárez. Až v klidu doma s rodinou si prý uvědomil, co se vlastně v Brazílii stalo. "Pravda je taková, že jsem Chielliniho při souboji kousnul," konstatoval uruguayský útočník.

Během čtyřměsíčního trestu s Liverpoolem nemůže ani trénovat, zakázaný má i přístup na stadiony a v devíti zápasech nesmí nastoupit za uruguayskou reprezentaci. Zároveň musí zaplatit pokutu sto tisíc švýcarských franků (asi 2,26 milionu korun).

reklama