reklama

Suchý: Víme, že to s Finskem bylo špatné. Chceme to odčinit

Marek Suchý věří, že jeho stav bude natolik dobrý, aby byl schopný nastoupit už v pátečním zápase proti Maltě Marek Suchý věří, že jeho stav bude natolik dobrý, aby byl schopný nastoupit už v pátečním zápase proti Maltě autor: CPA - Eduard Erben
Marek Suchý věří, že by mohl zasáhnout alespoň do jednoho z nadcházejících dvou domácích zápasů kvalifikace o MS proti Maltě a Bulharsku.

Praha - Při zářijové absenci Davida Limberského odehrál Marek Suchý v dresu české fotbalové reprezentace jak kvalifikační zápas o MS v Dánsku, tak přípravný zápas s Finskem.

Z úst trenéra Michala Bílka navíc za své výkony slyšel pochvalu, takže věří, že by mohl zasáhnout alespoň do jednoho z nadcházejících dvou domácích zápasů kvalifikace o MS proti Maltě a Bulharsku.

A to přesto, že před dvěma týdny utrpěl zranění kolene a od té doby s ním laboruje.

"Lepší se to ale každým dnem, dneska jsem sice ještě byl jen v posilovně, ale zítra už bych to chtěl zkusit na hřišti. A aspoň ten čtvrteční předzápasový trénink bych chtěl odtrénovat naplno," řekl čtyřiadvacetiletý stoper Spartaku Moskva na úterním setkání s novináři.

Marku, jak nyní stav Vašeho kolena vypadá? 
Koleno je v pořádku, vazy jsou neporušeny, mělo by být všechno v pořádku, jen je to pořád bolestivý. Je to něco jako koňar, akorát do kosti.

Jak se Vám to vůbec stalo?
Před dvěma týdny v lize s Rostovem jsme se střetli se soupeřem koleno na koleno, věděl jsem hned, že je to špatný. Zkoušel jsem před týdnem trénink, ale vůbec to nešlo, takže jsem tomu nechal klid. 

Už jste s trenérem Bílkem zhodnotili poslední zápas s Finskem, který se týmu nepovedl?
V tom zápase nebylo o čem mluvit, sami na hřišti jsme cítili, že to nebylo ono. Ještě dnes si rozebereme na videu, kde jsme ty chyby dělali.

Věříte, že se opět dostanete do základní sestavy?
Byl jsem rád, že jsou v obou těch zápasech nastoupil, ale je mi jasný, že přede mnou je Tomáš Sivok a Michal Kadlec. Ale je to na trenérovi a já jsem připravenej nastoupit, když na mě trenér ukáže.

Jak se těšíte do Plzně, kde ještě reprezentace nehrála?
Na tom novém plzeňském stadionu jsem ještě nebyl, takže jsem na to zvědavej, protože by mělo být vyprodáno a lidi by nás měli hnát dopředu. Cíl je pro nás jasnej, musíme vyhrát jak s Maltou, tak s Bulharskem. I kvůli lidem chceme oba zápasy vyhrát.

Hned po návratu z posledního srazu jste hráli se Spartakem zápas Ligy mistrů na hřišti Barcelony, jaký to byl zážitek?
Málem jsme Nou Camp dobyli, takže perfektní zážitek, užili jsme si to všichni celý zápas, bod jsme si určitě zasloužili, ale bohužel to nevyšlo.

Dát dva góly na Nou Campu, to se málokterému týmu povede... 
Bylo vidět, že má náš trenér (Unai Emeri, někdejší trenér Valencie) se španělským fotbalem velké zkušenosti, snažili jsme se držet balón, i když s nima je to těžký, dobře presujou. I když jsme ty prostory dobře zavírali, tak nám stejně dal Messi dva góly. Byla to docela jízda.

V poslední době se Vám ale výsledkově příliš nedaří...
Jak se rozehrála Liga mistrů, tak se nám přestalo dařit v lize, bohužel nám nevyšel ani zápas s Celtikem, takovej tým jako my musí vedení 2:1 udržet. Příští zápas hrajeme doma s Benfikou, tak snad ještě jiskřičku vykřešeme. 

V neděli jste prohráli doma v derby s CSKA 0:2. Bavili jste se o tom zápase s bývalým spoluhráčem ze Slavie Tomášem Necidem?
Skončilo to tak, že místo hřiště jsme se hecovali s Tomášem po telefonu, doufám, že se dá brzo do kupy, protože on má to zranění mnohem vážnější. Já jsem byl přímo na stadionu, kdežto on se teď léčí v Barceloně.

Čím to bylo, že jste neuspěli?
Neunali nám gól na 1:2, který měl platit, i tak se nám ten zápas ale nevyvedl a oni to dobře udrželi, navíc pak hráli dobře na brejky.

Koukal jsem, že ste tentokrát na sraz přijel s celou rodinou...
Teď jsme přijeli domů celá rodina i s malou. Anička je hodná, takže mě ani nebudí. Vstáváme spolu, takže je to ideální, i když to občas bývá hodně náročný.

reklama