reklama

Sudí Barce vyhrál zápas, zlobil se kouč Citizens Pellegrini

Podívejte se na spornou penaltu po zákroku na Messiho youtube.com
Trenér fotbalistů Manchesteru City Manuel Pellegrini po porážce 0:2 s Barcelonou v osmifinále Ligy mistrů zpochybnil nestrannost rozhodčích, kteří podle něj několikrát chybovali.

Manchester - Trenér fotbalistů Manchesteru City Manuel Pellegrini po porážce 0:2 s Barcelonou v osmifinále Ligy mistrů zpochybnil nestrannost rozhodčích.

Švédský sudí Jonas Eriksson byl podle něj na anglický celek přísnější a chyboval především při rozhodující penaltě, které podle chilského kouče předcházel faul na druhé straně.

"Po utkání jsem sudímu řekl, že může být spokojený, protože rozhodl zápas. Rozhodčí nebyl nestranný a neměl zápas pod kontrolou. Nebyl to dobrý nápad dávat tak důležitý zápas do rukou sudích ze Švédska, kde není přední evropská liga. Bylo by lepší nechat pískat zkušenějšího rozhodčího," kritizoval Pellegrini na tiskové konferenci po zápase Erikssona, který už má odpískáno 87 duelů v evropských pohárech.

Revanš za minulost?

Zástupcům City se nelíbila především situace z 53. minuty, kdy stoper Martín Demichelis zastavil skluzem na hranici pokutového území unikajícího Lionela Messiho, dostal červenou kartu a rozhodčí nařídil pokutový kop.

"Předcházel tomu ale faul na našeho hráče Navase. Navíc Demichelis fauloval ještě mimo pokutové území, takže to ani penalta nebyla," míní Pellegrini. "Do té doby neměla (Barcelona) jedinou šanci, zatímco my se dostávali do hry."

Pellegrini rovněž uvedl, že ve čtvrtfinále Ligy mistrů v roce 2012 Eriksson chybami poškodil Barcelonu a její tehdejší trenér Josep Guardiola ho kritizoval. Naznačil tak, že sudí byl nyní pod větším tlakem neudělat chybu, na kterou by Barcelona doplatila. "Tehdy poškodil Barcelonu, teď jim to vrátil," dodal Pellegrini.

Karty jsou rozdány jasně

Také kapitán City Vincent Kompany mínil, že sudí byl na jeho tým přísnější. "Bylo tam hodně soubojů, které by rozhodčí v Anglii nepískli," řekl belgický stoper, který nechtěl příliš hodnotit penaltovou situaci. "Byl jsem od toho daleko, moc dobře jsem to neviděl," dodal.

Připustil, že domácí porážka 0:2 je velkou komplikací, zvláště když 98 procent týmů s tímto náskokem z prvního venkovního duelu postoupilo. Přesto nechce předčasně skládat zbraně.

"Pokud Barcelona předvede svou standardní hru, bude velmi těžké dohnat ztrátu. Ale stále máme šanci. Dokud jsme byli v plném počtu, tak jsme s ní hráli vyrovnaně a nemyslím si, že by to byl nejlepší tým, s jakým jsme se v této sezoně utkali," dodal Kompany.

reklama