reklama

Sudí Kovařík: Skončil jsem kvůli Berbrovi, řádí jako estébák

Libor Kovařík náhle ukončil kariéru rozhodčího, podle jeho slov je na vině chování Romana Berbra. Libor Kovařík náhle ukončil kariéru rozhodčího, podle jeho slov je na vině chování Romana Berbra. autor: Milan Kammermayer
Libor Kovařík odhalil, proč před pár dny nečekaně ukončil svoji slibně se rozbíhající kariéru prvoligového fotbalového rozhodčího. Na vině jsou prý praktiky Romana Berbra.

Praha - Libor Kovařík odhalil, proč před pár dny nečekaně ukončil svoji slibně se rozbíhající kariéru prvoligového fotbalového rozhodčího. "Skončil jsem kvůli Romanu Berbrovi. Uvědomil jsem si, že o mně jako o rozhodčím rozhoduje jen on. Člověk s estébáckou minulostí,“ uvedl v rozhovoru pro deník Sport.

Vyvolení mají úlevy

Podle Kovaříka ligové sudí ve skutečnosti neřídí šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková, ale její manžel, místopředseda svazu Roman Berbr. Ten má skupinu svých "vyvolených", na něž se může spolehnout.

"Ti k němu mají blízko historicky, regionálně, politicky, popřípadě mu mohou být užiteční nějakým jiným způsobem. A tyto rozhodčí také v případě sporných situací vždy podpoří. A když už se jim něco nepovede, dostávají nižší nebo žádné tresty,“ popsal Kovařík dění v zákulisí.

Hodí se i lži

A pokud se někdo vzepře a není tak loajální, používá údajně Berbr velmi tvrdé praktiky včetně zpráv od svých "oveček".

"Často jsou to polopravdy, někdy i lži. Terčem těchto dezinformací jsou pak ostatní rozhodčí, delegáti a funkcionáři klubů. A tyto informace či spíše dezinformace pak pan Berbr využívá při seminářích, kde se vybraní lidé z té druhé skupiny stávají terčem veřejné dehonestace,“ poznamenal rozhodčí.

reklama