reklama

Sudí mění Blatterův názor. O videu se bude jednat

Sepp Blatter Sepp Blatter autor: ČTK/AP
Šéf světového fotbalu se už videu nebrání

Praha - Prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Sepp Blatter už nepatří k radikálním odpůrcům využití videa během zápasu při sporných situacích.

V rozhovoru pro italský deník Tuttosport dokonce řekl, že se v brzké době bude o zavedení revoluční novinky oficiálně jednat.

K přehodnocení svého odmítavého postoje, kterým byl proslulý stejně jako šéf UEFA Michel Platini, jej vedla selhání rozhodčích v osmifinálových utkáních Ligy mistrů v tomto týdnu.

Více o inkriminovaných zápasech:
Arsenal prohrál v Portu. Rosický přihrál na jediný gól
Výhra díky gólu z ofsajdu, ví Bayern. A volá po videu

"Probudil jsem se po klidné noci, během níž jsem fotbal nesledoval, ale když jsem si přečetl ranní noviny, otřásl jsem se z toho, o kolik zpráv se postarali rozhodčí svými špatnými verdikty," popsal svou oprávněnou reakci na momenty, které fatálně ovlivnily jak zápas Porta s Arsenalem, tak Bayernu s Fiorentinou.

"Můžu potvrdit, že 6. března na zasedání výkonného výboru FIFA v Curychu se budeme zabývat zavedením technologické podpory rozhodčím," sdělil třiasedmdesátiletý Švýcar.

Naopak mezi bojovníky za využívání videozáznamu patří například trenér Bayernu Louis van Gaal. Přitom paradoxně jeho týmu nesprávné výroky sudích ke středečnímu vítězství výrazně dopomohly.

"Bojuji za to už deset let. V našem fotbalovém světě je velký zájem na tom, že už se prostě dále nemůžeme obejít bez asistence techniky," řekl nizozemský kouč.

reklama