Sudí Plzni upřel dvě penalty. I tak Duklu porazila

15. 3. 2015 16:01
Fotbalisté Plzně ve 20. kole Synot ligy vyhráli s Duklou 3:2.
Daniel Kolář reklamuje jeden z penaltových zákroků
Daniel Kolář reklamuje jeden z penaltových zákroků | Foto: Zlata Vostrá

Praha - Velkou penaltovou smršť přinesl zápas 20. kola Synot ligy mezi Plzní a Duklou. Západočeši dva pokutové kopy proměnili a vyhráli 3:2, další dva jim ale sudí Jan Jílek upřel.

Viktoria vede o dva body před Spartou, navíc má k dobru středeční domácí dohrávku se Slavií. Na Julisce v první půli otevřel skóre Marek Hanousek, krátce po změně stran vyrovnal Jan Kovařík.

Po změně stran poslal Plzeň do vedení z penalty Daniel Kolář, jeho spoluhráč David Limberský si pak sice dal vlastní gól, ale Kolář těsně před koncem proměnil i druhý pokutový kop.

Plzeň před týdnem proti Slavii nehrála kvůli infekčnímu onemocnění v kádru, ale dnes začala hodně aktivně. V sedmé minutě Petržela z voleje těsně minul, o chvíli později byl ještě blíže gólu Mahmutovič, když po Kovaříkově centru napálil tyčku.

Dukla se osmělila a začala mít šance. Míč po Bergerově standardce nezkrotil brankář Kozáčik, ale dorážející Štetina vypálil nad břevno. Pražané se v následujících minutách často dostávali za plzeňskou obranu. Marešův gól neplatil kvůli ofsajdu, Přikrylův únik zase vychytal Kozáčik.

Dva penaltové zákroky už do poločasu

Domácí gólman Rada pak srazil Mahmutoviče a rozhodčí Jílek odpískal jen přímý kop, přestože podle televizních záběru ke kontaktu došlo v pokutovém území. Rada dostal žlutou kartu.

Ve 41. minutě Dukla otevřela skóre. Berger na pravé straně obešel Limberského, zpětnou přihrávkou našel Marka Hanouska a ten se trefil pod břevno. V závěru poločasu sudí neposoudil jako penaltový ani střet hostujícího Koláře s Polomem.

Do druhého poločasu vstoupila lépe Viktoria a v 51. minutě dala podobný gól jako Dukla. Kolář předložil míč Kovaříkovi, jenž si připsal premiérový ligový zásah v sezoně.

V 73. minutě Plzeň skóre otočila. Kolář proměnil penaltu nařízenou za kontakt Přikryla s Rajtoralem. Dukla však vzápětí vyrovnala vlastním gólem Limberského, který zády tečoval přímý kop Bergera.

Minutu před koncem zahrál ve vápně rukou Karavajev a Kolář se štěstím proměnil i druhou penaltu. Rada si sice na míč sáhnul, ale v cestě do sítě mu nezabránil. Plzeň tak porazila Duklu na jejím hřišti i ve čtvrtém vzájemném utkání v rámci nejvyšší soutěže.

Na dno kvůli vítězství Hradce spadlo Dynamo

Hráči Hradce Králové opustili poslední místo, na němž byli usazeni od 10. kola. Po domácí výhře 1:0 nad Bohemians Praha 1905 se dokonce dostali z pásma sestupu, kam odsunuli o skóre České Budějovice.

Na poslední místo spadl Liberec. Hradec poprvé v ročníku zvítězili dvakrát v řadě, o což se jediným gólem zasloužil střídající útočník David Vaněček. Ten ve 33. minutě totiž nahradil krajního záložníka Malinského. Hradci se jeho příchod vyplatil, do té doby totiž byli hosté lepší a v 64. minutě dal hlavou vítězný gól.

20. kolo první fotbalové ligy:

Dukla Praha - Viktoria Plzeň 2:3 (1:0)
41. Marek Hanousek, 74. vlastní Limberský - 51. Kovařík, 73. a 90. obě z pen. D. Kolář. Rozhodčí: Jílek - Urban, Pospíšil. ŽK: F. Rada, Jakub Mareš, Karavajev - Kolář, Rajtoral, Baránek, Holenda. Diváci: 5083.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek - Čajič, Gedeon, Marek Hanousek - Berger (83. Beauguel), Jakub Mareš (77. Jan Blažek), Přikryl (75. Daniel Tetour). Trenér: Kozel.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Procházka, Limberský - Vaněk (86. Holenda), Hrošovský - Petržela (78. Horváth), D. Kolář, Kovařík - Mahmutovič (60. Tecl). Trenér: M. Koubek.

Hradec Králové - Bohemians Praha 1905 1:0 (0:0)
Branka: 64. Vaněček. Rozhodčí: Kocourek - Kordula, Fišer. ŽK: Černý, Dvořák, Shejbal - Mosquera, Bartek, Škerle. Diváci: 3200.

Hradec: T. Koubek - Holeš, Chleboun, Rolko, P. Mareš - Černý, A. Čermák - Štípek (85. Tito), Trubač (74. Shejbal), Malinský (33. Vaněček) - Dvořák. Trenér: Barborík.

Bohemians: Zlámal - Pauschek, Škerle, Gajič, Šírl (67. Kalina) - Bartek, Jindřišek, J. Rada, Mosquera (83. Lietava) - Jarolím (66. Bratanovič)- Mikuš. Trenér: Pivarník.

1. Plzeň 19 15 2 2 45:16 47
2. Sparta 20 14 3 3 34:9 45
3. Jablonec 20 12 5 3 36:16 41
4. Mladá Boleslav 20 10 3 7 31:20 33
5. Teplice 20 7 7 6 29:23 28
6. Dukla 20 7 5 8 24:31 26