reklama

Sudí zpackali zápas v Olomouci. Lerch nechal hrát Hálu, který dostal dvě žluté

Ondřej Lerch. Ondřej Lerch. autor: Milan Kammermayer
Utkání Synot ligy mezi Olomoucí a Plzní rozhodčím vůbec nevyšlo.

Olomouc - Hodně nevydařené utkání mají za sebou rozhodčí zápasu Synot ligy mezi Olomoucí a Plzní, které jako hlavní sudí řídil Ondřej Lerch.

Ten nejprve v prvním poločase neuznal zřejmě regulérní branku plzeňského kanonýra Michala Ďuriše, protože mu asistent na pomezní čáře signalizoval míč v autu před finálním centrem Jana Kovaříka.

Od inkriminovaného momentu byl přitom vzdálen přes padesát metrů a ve chvíli centru nestihl být na úrovni brankové čáry. Poté nařídil Lerch pokutový kop za faul Hály na Kovaříka, přičemž ke kontaktu došlo jen letmo.

Lerch zapomněl vyloučit hráče

Ve druhém poločase zase "exceloval" hlavní Lerch. Nejprve vyloučil po dvou žlutých kartách domácího stopera Radakoviče. Následovaly ostré protesty olomouckých, jež vyvrcholily excesem obránce Hály. Ten do arbirtra strčil a zaslouženě obdržel druhou žlutou kartu. Červenou ovšem nikoli, Lerch Hálu na hřišti nechal.

"Nevím, co se tam přesně stalo, byly tam protesty a pak už jsem to nesledoval," uvedl v rozhovoru pro Českou televizi trenér domácích Jílek. Sudí poslali fanouškům vysvětlení přes čtvrtého rozhodčího, který vysvětlil, že žlutou kartu dostal rovněž protestující Vepřek. Opakované záběry ale jednoznačně prokázaly, že adresátem karetního trestu byl skutečně Hála.

Těžko omluvitelnou chybu si pak v závěru utkání připsal asistent Fišer. I v deseti bojující Olomouc nepustil do brejku, když mávl ofsajd, který nebyl zhruba o tři metry.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

reklama