reklama

Summit G20 ano, fotbal ne? River Plate nesouhlasí s rozhodnutím hrát mimo Argentinu

Fanoušek River Plate před kordonem policistů Fanoušek River Plate před kordonem policistů autor: Reuters
Zástupci River Plate nesouhlasí s rozhodnutím jihoamerické fotbalové konfederace CONMEBOL, která umístila odvetu finále Poháru osvoboditelů s Bocou Juniors do Madridu. Argumentují ztrátou výhody domácího prostředí a dopadem na fanoušky, kteří již měli zakoupené vstupenky.

"River Plate odmítá změnu dějiště zápasu. Toto rozhodnutí jde zcela proti myšlence rovnosti podmínek, neboť nám bere výhodu domácího prostředí," uvedli představitelé klubu v prohlášení. Neupřesnili nicméně, jak by reagovali, pokud bude konfederace na svém rozhodnutí trvat.

První finálový zápas jihoamerické obdoby Ligy mistrů skončil na hřišti Bocy Juniors remízou 2:2. Odveta se v Buenos Aires měla hrát v sobotu 24. listopadu, ale autobus s hráči Bocy napadli cestou na stadion fanoušci River Plate. Duel byl následně přesunut na 9. prosince do Madridu.

Zástupci River Plate odmítli odpovědnost za útok na autobus, neboť se odehrál mimo jejich stadion. "Nechápeme, že nejdůležitější zápas mezi argentinskými kluby se nemůže odehrát v zemi, která hostí summit G20. Celý argentinský fotbal by tak doplatil na jednání hrstky banditů," dodali.

reklama