Sunderland překvapil Premier League. Porazil Portsmouth

janc
13. 1. 2008 19:10
Blackburn si poradil s Boltonem

Sunderland - Fotbalisté Sunderlandu dokázali v 22. kole anglické fotbalové ligy překvapivě porazit Portsmouth 2:0. Sestupem ohrožený domácí tým dokonale využil oslabení hostů.

Kvůli blížícímu se africkému šampionátu přišel přístavní tým hned o čtveřici klíčových hráčů. Manažer Portsmouthu Redknapp, který nedávno odmítl 20milionovou nabídku na trénování Newcastlu, se musel obejít bez Muntariho, Diopa, Utaky a útočníka Kanua.

Vítězství Sunderlandu zařídil dvěma trefami bývalý fotbalista Manchesteru United - Kieron Richardson. Kouč domácích Roy Keane se tak mohl po dlouhé době konečně radovat, pro jeho tým to byla teprve třetí výhra z posledních 16 ligových zápasů. Z pásma sestupu se však jeho svěřenci zatím nedostali.

Souboj Čecha a Černého vyhrál gólman Chelsea
Arsenal a Chelsea trpí. Blíží se mistrovství Afriky

Střelec Richardson se dokázal dvakrát prosadit do přestávky. Nejprve ve 33. minutě zakončil povedenou akci přesnou křižnou střelou a těsně před koncem první půle zvýšil na konečných 2:0, když se trefil z hranice pokutového území. Hrdina utkání mohl dosáhnout i ceněného hattricku, jeho další velkou příležitost však zastavilo břevno brány Portsmouthu.

V druhém nedělním utkání přivítal Bolton na svém hřišti Blackburn. Domácí šli do vedení krásnou brankou svého kapitána Nolana, který se přesně trefil z voleje před koncem první půle.

Ovšem fotbalisté Blackburnu dokázali zápas otočit. Nejdříve se tvrdou hlavičkou prosadil obránce Samba a v 90. minutě rozhodl o vítězství hostů střídající útočník Roberts, který sólovým únikem přes půlku hřiště rozesmutnil fanoušky Boltonu.