reklama

Svazy žádají Platiniho: Odstraň Blattera a buď v čele FIFA

Michel Platini. Michel Platini. autor: Reuters
Představitelé nejen evropských fotbalových svazů by rádi viděli šéfa Evropské fotbalové unie UEFA Michela Platiniho v roli předsedy Mezinárodní fotbalové federace FIFA.

Londýn - Představitelé nejen evropských fotbalových svazů by rádi viděli šéfa Evropské fotbalové unie UEFA Michela Platiniho v roli předsedy Mezinárodní fotbalové federace FIFA.

Podle informací BBC proto bývalého francouzského reprezentanta požádali, aby se ve volbách ucházel o funkci. Platinimu údajně vedle UEFA vyjádřili podporu i zástupci federací z Asie, Jižní Ameriky i Severní a Střední Ameriky.

Šedesátiletý Platini, jenž o možnosti kandidovat na místo předsedy FIFA uvažoval už v minulosti, se zatím nerozhodl. Dosud dával přednost možnosti zůstat v čele UEFA, jejíhož vedení se ujal v roce 2007.

Nový termín voleb následovníka předsedy FIFA Seppa Blattera momentálně projednává výkonný výbor FIFA. Devětasedmdesátiletý funkcionář sice funkci na konci května ve stínu počínajícího korupčního skandálu obhájil, čtyři dny po svém znovuzvolení ale nabídl rezignaci.

reklama