reklama

Švejdík: Stěžovat si na únavu? To by bylo slávistické

Ondřej Švejdík Ondřej Švejdík autor: CPA - Eduard Erben
Stoper Ondřej Švejdík je přesvědčen, že fotbalisté Sparty drží před odvetou 3. předkola Ligy mistrů v Malmö všechny trumfy.

Malmö - Stoper Ondřej Švejdík je přesvědčen, že fotbalisté Sparty drží před odvetou 3. předkola Ligy mistrů v Malmö všechny trumfy. O postup do závěrečného play off o místo v základní skupině se prý po domácí výhře 4:2 mohou připravit jen sami.

"V prvním zápase jsme ukázali, že kvalita je na naší straně," prohlásil Švejdík. "Odveta je jenom o nás, o naší hlavě a o tom, jak k tomu přistoupíme. A já věřím, že to zvládneme, vyhrajeme a postoupíme," dodal jednatřicetiletý stoper.

Malmö sice věří, že dvoubrankové manko dokáže doma zvrátit, Švejdík si to však nemyslí. "Soupeř má podle mě výhodu jen v domácím prostředí, nám zase bude vyhovovat, že musí otevřít hru a máme hráče na to, abychom využili nataženého hřiště a dali góly," uvedl.

Výmluvy? Ty mají leda slávisti

Roli prý nebude hrát ani to, že Spartu čeká sedmé utkání za poslední tři týdny. "Věděli jsme, že jestli chceme hrát Ligu mistrů, tak zápasů bude hodně. Navíc na to máme kondici a kdybychom se na to vymlouvali, bylo by to takové... slávistické," řekl Švejdík s úsměvem. "Bylo by to prostě takové klasicky české, kdybychom brečeli kvůli tomu, že jsme unavení," dodal.

S nadsázkou okomentoval Švejdík i formu kapitána Davida Lafaty, který je s osmi góly nejlepším střelcem předkol. "Je to neskutečné. Už mu říkáme, ať to nepřehání, jinak ho Sparta bude muset někam prodat," uvedl.

Zatímco úvodní zápas s Malmö na Letné vynechal kvůli krvácení z nosu Švejdík, o odvetu přijde jeho tradiční kolega ze stoperské dvojice Mario Holek. "Teklo ze mě jak z kohoutku. Už se mi to v minulosti stalo několikrát, ale ani ve snu by mě nenapadlo, že kvůli tomu přijdu o zápas," řekl Švejdík. "

Holek zůstal v Praze

Holek zůstal v Praze s poraněným kotníkem a v sestavě ho nejspíš zastoupí Radoslav Kováč. "Nevadí mi to, už jsem s Radkem hrál. Navíc jsme skoro stejně staří, takže si rozumíme i mimo hřiště," uvedl Švejdík. "Rozdíl je jen v tom, že s Mariem už některé věci děláme automaticky, tak s Radkem musím víc mluvit, protože jsme toho spolu moc neodehráli."

Spartu žene i motivace definitivně vymazat ostudu z minulé sezony, kdy v předkole Evropské ligy nečekaně vypadla s jiným švédským klubem Häckenem. "Pořád nad námi visí memento z loňska. Ale asi to tak mělo být a teď je na nás, abychom dokázali, že jsme se během roku změnili, že jsme silnější a lepší," uzavřel Švejdík.

reklama