Svěrkoš dal penaltu a střídal. Sochaux ztratilo výhru

7. 2. 2009 23:20
Sochaux kvůli vyloučenému hráči ztratilo výhru
Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš | Foto: Aktuálně.cz, Tomáš Adamec

Paříž - Václav Svěrkoš si ve francouzské lize připsal už druhou trefu, když proměnil penaltu v sobotním zápase 23. kola na hřišti Lille. Hostující tým však nakonec prohrál 2:3.

Český reprezentant ani svým druhým gólem ve čtvrtém startu nezabránil porážce, i přesto, že teď zvyšoval těsně před přestávkou už na 2:0.

Sochaux ale v druhém poločase slibné vedení neudrželo. Vyloučen byl v 50. minutě Daf, na což kouč zachraňujícího se celku reagoval stažením právě Svěrkoše. Jenže hosté stejně inkasovali tři branky a odjeli s prázdnou.

Čtěte dále: Svěrkoš dal ve Francii první gól. Prohře nezabránil

Jeden gól domácích obstaral slovenský kanonýr Robert Vittek, který si stejně jako Svěrkoš prošel angažmá v Německu.

Fotbalisté pařížského celku St. Germain porazili Nantes na soupeřově hřišti 4:1 i bez zraněného nejlepšího střelce Hoaraua. Úvodní branku hostů zaznamenal už v 12. minutě záložník Giuly, o deset minut později navýšil náskok PSG útočník Luyindula.

Domácí sice v závěru první půle snížili, ale to bylo z jejich strany vše. Pařížský tým přidal v druhém poločase opět zásluhou Giulyho a středopolaře Sesegnona další dvě branky a potřetí za sebou v lize zvítězili.

Na čtvrté místo se vyhouplo Toulouse, které si poradilo s Le Mans a na svém stadionu ho porazilo 2:0. Druhou branku domácích vstřelil útočník Gignac, který se s 14 ligovými brankami osamostatnil na prvním místě tabulky kanonýrů.

Poslední Le Havre doma překvapivě porazil ambiciózní Rennes 1:0 a tři body si připsal poprvé od listopadu.