Svěrkoš nastoupil poprvé za Sochaux a slavil výhru

10. 1. 2009 22:44
Výsledky sobotních zápasů francouzské ligy
Ederson z Lyonu se raduje ze vstřelené branky
Ederson z Lyonu se raduje ze vstřelené branky | Foto: Reuters

Sochaux - Svěrkošovo Sochaux porazilo doma Saint-Etienne 1:0 hlavičkou Perquise ze 61. minuty. Hned tři zápasy dvacátého kola francouzské fotbalové ligy ovšem byly odloženy kvůli nezpůsobilému terénu.

V dresu domácího Sochaux se představil i český reprezentant Václav Svěrkoš, který na hřišti pobyl 75 minut.

Sochaux je díky sobotní výhře na 17. místě tabulky, avšak už dýchá na záda svému dnešnímu soupeři, který má jen o dva body navíc. Výhra nad přímým konkurentem se navíc bude počítat i v případě sestupových kalkulací.

Na opačném konci tabulky lídr soutěže z Lyonu pokračuje v nepřesvědčivých výkonech a doma pouze remizoval s Lorientem 1:1. Jen na dva body se tak v tabulce ztenčil jeho náskok na Rennes, které doma porazilo Grenoble 1:0.