Svěrkoš přiznal: Odcházím. Asi to byl poslední zápas

1. 12. 2008 20:25
Václav Svěrkoš připustil, že odejde
Václav Svěrkoš
Václav Svěrkoš | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Ostrava - Útočník Václav Svěrkoš přispěl brankou a přihrávkou k vítězství Baníku Ostrava nad Jabloncem v posledním podzimním zápase. Domácí příznivci ho zvolili mužem zápasu.

Možná to však bylo také jeho poslední představení v dresu slezského klubu.

Snad málokdo počítal s tím, že Baník po loňské sezoně, kdy se stal s patnácti zásahy nejlepším střelcem ligy, svůj klenot udrží.

Na spadnutí byl jeho přestup do Saturnu Moskva, ale těsně před podpisem lákavé smlouvy si pětadvacetiletý ostravský útočník vše rozmyslel. Teď budou fanoušci i spoluhráči opět s napětím čekat, jak to dopadne.

"Poslední zápas to byl pro všechny," žertoval Svěrkoš po pondělním utkání. "Ale může se stát, že to tak bude. Pravděpodobně to byl můj poslední zápas za Baník," přiznal posléze.

Čtěte dále: Svěrkoš do Saturnu nepřestoupí. Vrací se do Ostravy

Eminentní zájem o jeho služby totiž znovu projevilo Sochaux, které bylo ve hře i v létě. Dokonce pro něj bylo ochotno poslat letadlo, aby stihl ve Francii absolvovat zdravotní prohlídku. Ale klub i Svěrkoš se dohodli, že na podzim v Baníku zůstane.

Svěrkoše si v kabině dobírali

Myšlenky na to, že je to jeho poslední vystoupení, se mu honily hlavou už před utkáním: "Před zápasem i při střídání jsem na to myslel. Těšil jsem se na to. Jenom škoda, že se jim v televizi tak moc líbíme. To, že se hrálo v pondělí, nám ubralo fanoušky."

S více něž šesti tisícovkami diváků na Bazalech se však nakonec rozloučil nejlepším možným způsobem.

Ve dvacáté minutě chytře posunul míč na Ličku, který otevřel skóre utkání. V samotném závěru prvního poločasu pak sám zvýšil střelou z těžkého úhlu na 2:0. Byla to už jeho sedmá letošní trefa v nejvyšší soutěži.

"Kluci v kabině mi říkali, že tohle dám a v Olomouci zahazuju takové šance. Trošku si mě kvůli tomu dobírali."

Bývalý útočník Mönchengladbachu, Herthy Berlín a Austrie Vídeň si ovšem není úplně jistý, jestli svou kariéru nakonec nasměřuje do Francie.

"Je to jedna z nejpravděpodobnějších variant. Pořád se to probírá, ale stát se může cokoliv. Třeba se s trenérem Večeřou uvidíme znovu na přípravě v zimě," uzavřel reprezentační forvard.