reklama

Swansea má nového trenéra. Bonyho klub propustil Laudrupa

Fotbalisté Swansea mají nového kouče. Fotbalisté Swansea mají nového kouče. autor: Reuters
Bývalý vynikající dánský fotbalista Michael Laudrup skončil po necelých dvou letech jako trenér na lavičce Swansea.

Londýn - Bývalý vynikající dánský fotbalista Michael Laudrup skončil po necelých dvou letech jako trenér na lavičce Swansea. Klub, jenž se v anglické Premier League pohybuje těsně nad hranicí sestupu, dnes na svém webu oznámil, že devětačtyřicetiletého kouče propustil. Jeho místo převezme Garry Monk.

"Je to rozhodnutí, které jsme přijali jen velmi neochotně, ale je to rozhodnutí v nejlepším zájmu Swansea City a našich fanoušků," uvedl předseda velšského klubu Huw Jenkins. "Je to poprvé za deset let, kdy se náš klub rozešel s trenérem tímto způsobem, ale museli jsme ukončit tu neustálou nejistotu ohledně Michaelovy dlouhodobé budoucnosti u nás," dodal.

Laudrup se mužstva ujal v létě 2012 a vloni klub dovedl k triumfu v Ligovém poháru, což byla pro City první trofej v historii. Vloni se o něm dlouho spekulovalo jako o kandidátovi na volná místa v Chelsea či Realu Madrid, nakonec ale prodloužil smlouvu se Swansea do roku 2015. V nové sezoně se ale týmu nedaří, z posledních osmi zápasů šestkrát prohrál.

reklama