Aktualizováno 12. 9. 2015 22:10
Sobotní výsledky 6. kola fotbalové Synot ligy
Jiří Skalák, fotbalista Mladé Boleslavi.
Jiří Skalák, fotbalista Mladé Boleslavi. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Fotbalisté Liberec zůstávají i po dnešním čtvrtém kole Synot ligy bez porážky, když na hřišti Slovácka zvítězili 2:1. Z týmů z čela tabulky uspěl i Zlín, jenž si doma poradil se Zbrojovkou Brno také poměrem 2:1.

Hráči Teplic ukončili třízápasové čekání na výhru, když zdolali Bohemians 1905. Pod výsledkem je nejvíc podepsaný šestatřicetiletý veterán Štěpán Vachoušek. Jeden gól dal sám a na druhý nahrál Ljevakovičovi. Za hosty pouze korigoval Schick.

Olomouc si triumfem nad Jihlavou zajistila první vítězství po návratu do nejvyšší soutěže. O výhře Sigmy rozhodli ve druhém poločase v rozmezí čtyř minut Jakub Plšek s Tomášem Malcem, za Vysočinu snižoval Muris Mešanovič.

Zlínu zajistil v duelu se Zbrojovkou tři body svými dvěma góly Lukáš Železník, přičemž podruhé se trefil až v nastavení z penalty. Nováček doma vyhrál i třetí utkání v sezoně.

Ve večerním duelu pak Slavia doma remizovala s Mladou Boleslaví 1:1. Domácí vedli poté, co se do vlastní sítě trefil hostující stoper Polom. Vyrovnání ale Středočechům zařídil nádherně provedeným trestným kopem reprezentant Jiří Skalák.

Liberec měl od začátku převahu

Hráči Liberce měli od úvodu zápasu územní převahu, ze které si ale dlouho nedokázali vytvořit slibnější střeleckou příležitost. Většinu akcí zakládal ve středu hřiště iniciativní Pavelka společně s Josefem Šuralem. Slovácko zápolilo se zakládáním útočných akcí, spoléhalo na rychlé protiútoky, které většinou vedly přes útočníka Doška. Ten poprvé zahrozil po Havlíkově centru ve 22. minutě, ale hlavou mířil těsně nad branku.

K úvodnímu gólu napomohla Liberci školácká chyba stopera Rady, který rozehrál míč přesně na kopačku Josefa Šurala. Ten pohotově kolmou přihrávkou poslal do brejku Bakoše, jenž po sólu přesnou střelou k tyči chladnokrevně překonal Heču.

Otevření přineslo vyrovnání, ne body

Po inkasovaném gólu Slovácko více otevřelo hru. Z nakopávaných míčů na Doška vytěžili domácí fotbalisté vyrovnání. Ve 41. minutě strčil do útočníka Slovácka stoper Pokorný. Následný přímý kop ze dvaceti metrů zatočil Havlík přesně do horního růžku Koubkovy branky.

V aktivní hře pokračovalo Slovácko i ve druhém poločase. Ovšem stejně jako při prvním gólu nabídli domácí zadáci soupeři i druhou lacinou branku. Po sérii nevydařených odkopů přiletěl míč na kopačku Josefa Šurala, který přesnou střelou z hranice trestného území přízemní střelou překonal Heču.

Slovácko v nervózním závěru zápasu vsadilo zcela na útočnou hru, vyrovnat se mu ale nepodařilo. Naopak dvě minuty před koncem mohl přidat třetí gól Bartl, jehož střelu po sólovém útoku Heča vyrazil.

Slavia neporazila Boleslav podesáté v řadě

Červenobílí neporazili Mladou Boleslav v nejvyšší soutěži podesáté za sebou. Příchod nových majitelů do Slavie, čínské finanční a energetické společnosti CEFC a miliardáře Jiřího Šimáněho, přilákal do Edenu přes šest tisíc diváků. Pražané chtěli navázat na dvě výhry před reprezentační přestávkou, ale celou první půli tahali za kratší konec.

Mladoboleslavští působili živějším dojmem, lépe kombinovali, ale z úvodní územní převahy gólovou šanci nevytěžili. Naopak jako první zahrozili domácí. Ve 20. minutě vystihli Ščukovu chybu při rozehrávce a proti střele nejlepšího střelce této ligové sezony Škody musel zasahovat Šeda. Akce pokračovala a Voltr nejprve volejem trefil hráče před sebou a pak nůžkami mířil jen do středu branky.

Z následné akce mohli otevřít skóre hosté. Na Radův přetažený centr si na zadní tyči naběhl Kúdela a z voleje z několika kroků pálil do brankáře Berkovce. Mladoboleslavští měli i nadále převahu a v poslední minutě se dostali do podobné šance. Tentokrát na zadní tyči zakončoval Zahustel a domácí opět děkovali Berkovcovi, který pokus zblízka vyrazil.

Po změně stran se Slavia trochu zlepšila a po hodině hry otevřela skóre, i když jí hodně pomohl soupeř. Pitákův zahrál přímý kop do vápna a před nabíhajícím protihráčem nešťastně uklidil míč do vlastní sítě Polom, hrající první duel za Boleslav po příchodu ze Sparty.

Odpovědět mohl Zahustel, ale Berkovec jeho dobrou střelu zpoza vápna vyrazil. Pražané se přesto první výhry nad Boleslaví od července 2010 nedočkali. V 79. minutě se totiž dalekonosnou ranou z přímého kopu s pomocí tyče prosadil čerstvý reprezentant Skalák a skóroval ve třetím z posledních čtyř kol.

Tři minuty před koncem fauloval unikajícího Bazala hostující Fleišman a sudí Paták ho vyloučil, slávisté ale neproměnili následný přímý kop ani obrovský závar v první minutě nastavení.

6. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - Slovan Liberec 1:2 (1:1)

Branky: 41. Havlík - 34. Bakoš, 59. Josef Šural. Rozhodčí: Příhoda - Vlasjuk, Hrabovský. ŽK: T. Rada, Hlúpik, Chvátal, Civič - Bartošák, Hovorka, Josef Šural, Shala, Rabušic. Diváci: 5884.

Slovácko: Heča - Chvátal, T. Rada, Košút, Reinberk (88. Břečka) - Daníček - Diviš, Valenta (71. Kovář), Havlík, Hlúpik (58. Civič) - Došek. Trenér: Habanec.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Soungole, Pavelka - Bartl, Shala (86. Švejdík), Josef Šural (74. Delarge) - Bakoš (80. Rabušic). Trenér: Trpišovský.

Sigma Olomouc - Vysočina Jihlava 2:1 (0:0)

Branky: 56. Plšek, 60. Malec - 67. Mešanovič. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Paták. ŽK: Radakovič, Ordoš - Kukol, Kryštůfek. Diváci: 4162.

Olomouc: M. Buchta - Hála, Rajnoch, Radakovič, Vepřek - Navrátil, Cana (88. Šindelář), Plšek, Petr (80. Zahradníček) - Ordoš, Malec (70. Chorý). Trenér: Kalvoda.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, Krejčí, Mišun - Marek, Šulek (46. Jánoš) - Vaculík (77. Fulnek), Jungr, Batioja (61. Mešanovič) - Dvořák. Trenér: Klusáček.

Fastav Zlín - Zbrojovka Brno 2:1 (1:0)

Branky: 13. a 90.+1 z pen. Železník - 69. Chrien. Rozhodčí: Kocourek - Pospíšil, Kubr. ŽK: Železník, Hájek, Živulič - Keresteš, Frelih, Řezníček. Diváci: 4 568.

Zlín: Holý - Pazdera, Jugas, Hájek, Matějov (61. V. Vukadinovič) - Bartolomeu, Motal (65. Holík), Živulič, Koreš - Železník (90.+2 Malý), Poznar. Trenér: Páník.

Brno: Martin Doležal II. - P. Buchta, Frelih, Košťál, Keresteš - Chrien (90.+1 Malík), R. Buchta - Pašek (59. Brigant), Zavadil, Michal Škoda - Řezníček (83. Moukanza). Trenér: Kotal.

FK Teplice - Bohemians Praha 1905 2:1 (1:0)

Branky: 8. Vachoušek, 67. Ljevakovič - 82. Schick. Rozhodčí: Královec - Wilczek, Ratajová. ŽK: Jablonský, Hora, Potočný - Jirásek, Jindřišek, Šmíd, Mosquera. Diváci: 5432.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Ljevakovič - Vondrášek, Breite (86. Matula), Vachoušek (70. Bratanovič), Fillo (90.+4 Hošek) - Potočný. Trenér: Vavruška.

Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Havel - Bartek (46. Mosquera), Jindřišek, Jirásek (81. Hubínek), Acosta - Čížek (59. Mikuš) - Schick. Trenér: Pivarník.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)

Branky: 61. vlastní Polom - 79. Skalák. Rozhodčí: M. Paták - Mokrusch, Pelikán. ŽK: T. Jablonský, Souček, Mikula - Ščuk, Fleišman. ČK: 87. Fleišman. Diváci: 6151.

Slavia: Berkovec - Mikula, Latka, Deli, T. Jablonský - R. Hrubý (46. Bazal), Souček, Piták (83. Bílek), Černý - Milan Škoda, Voltr. Trenér: Uhrin ml.

M. Boleslav: Šeda - Bořil, Kúdela, Polom, Fleišman - Ščuk, J. Rada - Zahustel, Čermák, Skalák - Chramosta (81. Klobása, 90.+4 Kubista). Trenér: K. Jarolím.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16