Sparta vydřela hubené vítězství v Příbrami, spasil ji Lafata

9. 8. 2014 19:06
Sparta porazila Příbram gólem Lafaty, Jablonec doma jen remizoval, stejně jako Dukla.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: CPA Eduard Erben

Jablonec - Hodně vydřené vítězství ubojovali v sobotním zápase třetího kola Synot ligy na půdě Příbrami fotbalisté Sparty. Aktuálního mistra u Litavky spasil prvním gólem v ligové sezoně David Lafata.

Další dvě sobotní utkání skončila remízou. Fotbalisté Jablonce remizovali se Slováckem 1:1, které na Severu Čech bodovalo poprvé od roku 2005. Stejným výsledkem skončilo také utkání mezi Duklou a Brnem.

Krejčí trefil tyč a pak přihřál na gól

Letenští do zápasu v Příbrami vstupovali s fiaskem z Malmö v nohách a i když v úvodu zápasu trefil Ladislav Krejčí tyč, na jejím výkonu to bylo hodně znát.

Po úvodním tlaku Pražanů, který vyvrcholil střelami Lafaty a Krejčího, jež z bezprostřední blízkosti vychytal domácí gólman Boháč, se totiž mistrovská mašina zadřela a dlouho nemohla projít skrze organizovanou obranu domácích.

Ve zbytku zápasu už totiž Sparta měla jen jedinou gólovou šanci, kterou ale dokázala proměnit. V 71. minutě Matějovský našel ve vápně Krejčího, ten z těžké pozice nahrál ideálně na malé vápno, a tam zakončil do prázdné branky důrazný Lafata.

Svěřenci Petra Čuhela sice poté vylezli z obranné ulity a vypracovala si dvě slušné šance, ale ani Řezníček, ani Zápotočný se hlavičkami neprosadili, a tak Příbramští poprvé v novém ročníku nebodovali.

"Ještě v pátek na tréninku byla prohra s Malmö na týmu patrná. Nebyl tam zápal, doznívala únava a byla tam psychická deka. Dnes už ale atmosféra byla pozitivní a chtěli jsme ukázat, že jsme nezapomněli vyhrávat. Šlo to však ztuha," hodnotil po zápase výkon svých svěřenců kouč Vítězslav Lavička.

Jablonec vedení neudržel

Favorizovaný Baumit vstoupil do utkání aktivně a hned ve 12. minutě jej mohl poslat do vedení Romera, ten ale netrefil odkrytou branku. Vše si ale fanoušci na Střelnici vynahradili o deset minut později, kdy po faulu Trávníka na Tomáše Juna proměnil pokutový kop Filip Novák střelou k pravé tyči.Brankář Heča sice vystihl směr rány, ale ta byla tak přesně umístěná, že na ni nedosáhl.

Do konce poločasu ještě nadějné střely vyslali na bránu Kopic a Diviš, ale ani jeden neuspěl.

Ve druhé půli se Slovácko, které bylo nuceno hrát od 19. minuty bez Libora Doška, vrhlo za vyrovnáním a už v 55. minutě ho mohlo docílit, jenže míč mířící do sítě vykopl Romera. Střelec Diviš se ale nakonec dočkal v 77. minutě, kdy pěkně zakončil kolmou akci Slovácka. Jablonec se následně tlačil za vyrovnáním, ale Heča Čížka v největší šanci vychytal.

Dukla znovu bodovala

Stejně jako Jablonec i Dukla šla doma do rychlého vedení, ale ani ona jej nedokázala udržet či navýšit. Gól Pražanů už v sedmé minutě z dorážky vsítil Marek Hanousek, ovšem už za 11 minut srovnal Markovič, k němuž se odrazil míč na okraj šestnáctky.

Nadějný start zápasu ovšem musel všech patnáct stovek fanoušků na Julisce zklamat. Od této chvíle už totiž nejen že nepadl gól, ale ani jeden z týmů se v podstatě nedostal do šance.

Dukla tak zůstává i díky dvěma remízám v novém ročníku neporažená a má na kontě pět bodů. Brno má stejně jako Jablonec a Slovácko čtyři body. Tabulku si můžete prohlédnout zde.

3. kolo první fotbalové ligy:

Baumit Jablonec - 1. FC Slovácko 1:1 (1:0)

Branky: 22. F. Novák z pen. - 77. Diviš. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Fišer. ŽK: Trávník, Kalouda, Valenta, Diviš (všichni Slovácko). Diváci: 3515.

Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Rossi, F. Novák - Hübschman, Pospíšil - Kopic (83. Crnkič), Jun (60. Moulis), Čížek - Doležal (73. Kubista). Trenér: Šilhavý.

Slovácko: Heča - Kuncl, T. Rada, Košút, Šimko (40. Reinberk) - Šumulikoski - Diviš, Valenta, Trávník, Kalouda (89. Daníček) - Došek (19. Havlík). Trenér: Habanec.

Dukla Praha - Zbrojovka Brno 1:1 (1:1)

Branky: 7. Marek Hanousek - 18. Markovič. Rozhodčí: Lerch - Mencl, Urban. ŽK: Štetina, Gedeon (oba Dukla). Diváci: 1579.

Dukla: Chudý - Karavajev, Štetina, Vorel, Matěj Hanousek - Gedeon (85. Hlinka), Marek Hanousek, Čajič (58. Považanec) - Berger, Beauguel, Mareš (68. Krmenčík). Trenér: Kozel.

Brno: Hladký - Jugas, Košťál, Buchta - Fischer, Zavadil, Malík (81. Kaščák), Hyčka - Vávra (71. Pašek), Markovič, Sýkora (89. Šumbera). Trenér: Kotal.

1. FK Příbram - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 71. Lafata. Rozhodčí: Jílek - Nádvorník, Pospíšil. Bez karet.

Příbram: Boháč - Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves - Mareš (80. Danoski), Tarczal, Hnaníček, Pilík (84. Švancara) - Fillo (63. Stratil) - Řezníček. Trenér: Čuhel.

Sparta: Bičík - Kadeřábek, Kováč, Švejdík, Costa - Vácha - Přikryl (52. Konaté), Matějovský, Hušbauer (65. Bednář), Krejčí (89. Mareček) - Lafata. Trenér: Lavička.

1. Sparta 3 3 0 0 6:1 9
2. Slavia 2 2 0 0 5:2 6