reklama

Synot liga zve na tribuny otce, o víkendu budou mít slevy

Podívejte se na propagační video FAČR k víkendu otců Sport
Na všech stadionech se dočkají speciálního programu a slev, který pro ně Synot liga a jednotlivé týmy připravily.

Praha - Díky táto! Právě v duchu tohoto motta se ponese nadcházející 25. kolo Synot ligy, které je věnováno všem otcům a jejich potomkům.

Na všech stadionech se při akci FAČR, která si klade za cíl přilákat na tribuny více rodin s dětmi, dočkají otcové a jejich rodiny speciálního programu a slev, které pro ně Synot liga a jednotlivé týmy připravily.

"Každý z nás si jistě vzpomíná na svou první návštěvu ligového utkání přímo na stadionu a v drtivé většině jsme ho navštívili s tátou. Tento vztah je pro nás velmi důležitý, a proto ho chceme maximálně rozvíjet,“ říká šéf nejvyšší soutěže Dušan Svoboda.

Levnější vstupné i akce pro děti

Otcové a jejich rodinní příslušníci díky akci budou mít na některých stadionech levnější vstupné (třeba v Ďolíčku, Příbrami či Jihlavě), jinde zase bude lacinější či dokonce zdarma občerstvení (například Sparta či Budějovice) nebo dojde na různé soutěže a akce (Plzeň, Jablonec).

"Na všech osmi stadionech, kde se odehraje kompletní pětadvacáté kolo, budou pro tuto skupinu fanoušků připraveny speciální akce. Program pro děti, autogramiády hráčů, ale i zvýhodněné vstupné u vybraných klubů. Věřím, že si rodiny tento ligový víkend maximálně užijí,“ tvrdí Daniel Hajný, ředitel komunikace profesionálních soutěží.

Akci podpořili hráči i známé osobnosti

Projekt Víkend otců podpořily jak kluby, tak i samotní hráči, které, v mnoha případech, tátové k fotbalu přivedli a podporovali je u něj. V oficiálním videu k této akci tak svým otcům děkují například Tomáš Zápotočný, David Lafata, Lukáš Vácha, Martin Vaniak a další. Víkendovou akci však podpořily i známé osobnosti, které mají k fotbalu velmi blízko.

„Můj kamarád a herec Honza Jiráň mi jednou řekl, že podle jeho otce se příjmení a příslušnost ke klubu dědí po otci. Snažil jsem se tohle přenést i na své syny, kteří se mnou chodí na Bohemku,“ svěřil se herec Ivan Trojan, velký fanoušek Bohemians 1905.

Dalším, kdo se zúčastní víkendového programu, bude i Česká miss z roku 2012 Tereza Chlebovská. "Můj tatínek je fotbalový rozhodčí, takže můj vztah k fotbalu vznikl v dětství právě díky tátovi. Od malička jsme společně s maminkou a sestrou jezdily na jeho zápasy, kde pískal, a fandily mu. Takže i mě přivedl k fotbalu tatínek,“ přiznala vítězka české soutěže krásy.

reklama