Slavia zase remizovala, Hušbauer nedal penaltu. Bohemians unikají ze sestupových vod

Aktualizováno 23. 4. 2016 22:12
Slávisté v deštivém Edenu remizovali 26. kole Synot ligy s Teplicemi 2:2 a potřetí za sebou tak skončil jejich zápas remízou. Josef Hušbauer přitom v 94. minutě neproměnil penaltu.
Smutným hrdinou Slavie se stal Josef Hušbauer.
Smutným hrdinou Slavie se stal Josef Hušbauer. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Slávisté v deštivém Edenu remizovali 26. kole Synot ligy s Teplicemi 2:2 a potřetí za sebou tak skončil jejich zápas remízou. Josef Hušbauer přitom v 94. minutě neproměnil penaltu. Pražané čtyři kola před koncem sezony ztrácejí z pátého místa v tabulce na čtvrtý Liberec už devět bodů.

Ani Škodovo probuzení Slavii na vítězství nestačilo. Hušbauer si sypal popel na hlavu - čtěte ZDE

Severočeši vyhráli na hřišti poslední Ostravy 2:0. Čtvrté vítězství Slovanu za sebou zařídili svými góly Jan Sýkora a Slovák Marek Bakoš. Baník má po tomto výsledku už jen teoretickou šanci na záchranu.

Fotbalisté Bohemians 1905 vyhráli v v Jihlavě 2:1 a udělali výrazný krok k záchraně. Domácí Vysočinu poslal do vedení Petr Hronek, hosté ale dokázali zásluhou Michala Šmída a Michala Hubínka skóre otočit. Od sestupového pásma tak pražský celek čtyři kola před koncem dělí osm bodů, zatímco Vysočinu pět.

Jablonec po dvou zápasech zabral a porazil doma Slovácko 3:1. O výhru severočeského celku se postarali Stanislav Tecl, Lukáš Masopust a Martin Doležal, za hosty, kteří si připsali třetí prohru za sebou, snížil Libor Došek.

Teplice se v Edenu nebály

Teplice vstoupily do utkání se Slavií aktivně. V desáté minutě přiťukl Fillo Vachouškovi a jeho střelu vyrazil Pavlenka na roh. Za šest minut otevřeli skóre domácí. Mihalík zacentroval z pravé strany a uzdravený kanonýr Škoda v těžké pozici hlavou překonal Grigara. Skóroval poprvé od březnového derby na Spartě.

Hosté mohli srovnat v 27. minutě, kdy po rohu hlavičkoval Hora, ale Pavlenka balon vytáhl. V 31. minutě už však kapituloval. Teplice předvedly rychlou kombinační akci, kterou po Krobově stříleném centru zakončil střelou skluzem do prázdné branky Kukec.

Pražané si ještě do pauzy mohli vzít ztracené vedení zpět, ale Mihalík ve 35. minutě z malého vápna mířil vedle, stejně jako následně dvakrát hlavou Škoda.

Nejlepší slávistický střelec se třináctého gólu v ligové sezoně dočkal až v 51. minutě, kdy hlavou usměrnil míč k tyči poté, co jej hlavičkou vrátil do vápna Zmrhal. V 62. minutě mohl Škoda završit hattrick, jenže z otočky o kousek minul tyč.

Hušbauer penaltu zahodil

V polovině druhé půle měl na noze vyrovnání Potočný, jehož střelu na poslední chvíli zblokoval Bílek. Aktivní Škoda se nedočkal hattricku ani v 73. minutě, kdy mířil hlavou nad. Podobně agilní Potočný měl poté na druhé straně dvě šance, ale dělbu bodů nezařídil. Z přímého kopu ho vychytal Pavlenka a poté se ve velké šanci ukopl.

Domácí si ale pasivní hrou dál koledovali o vyrovnání a to přišlo v 86. minutě, kdy po chybě slávistické obrany postupoval do brejku Fillo, našel střídajícího Táborského a ten zblízka překonal Pavlenku.

Přesto ještě domácí mohli rozhodnout o výhře. Po zákroku Ljevakoviče na Bílka nařídil sudí penaltu, ale Hušbauer nechal vyniknout brankáře Grigara. Za protesty ještě dostal červenou kartu hostující Soungole.

"Byl jsem určený, věřil jsem si. Byla to moje první neproměněná penalta. Bohužel mi to tam nestřílí. Myslel jsem, že to tam trefím aspoň z penalty, bohužel ani to mi nevyšlo," litoval Hušbauer, který neukončil čekání na první gól po zimním příchodu do Slavie.

"Viděl jsem, že si bere balon Hušbauer, tak už jsem byl rozhodnutý, že budu skákat doleva. Jsem rád, že jsem aspoň něco chytil," dodal gólman Grigar.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

26. kolo první fotbalové ligy:

Slavia Praha - FK Teplice 2:2 (1:1)

Branky: 16. a 51. Škoda - 31. Kukec, 86. Táborský. Rozhodčí: Houdek - Wilczek, Ratajová. ŽK: Ljevakovič, Kukec, Krob. ČK: 90.+3 Soungole (všichni Teplice). Diváci: 6157.

Slavia: Pavlenka - Bořil, Bílek, Deli, Jablonský - Mihalík (88. Kenija), Souček, Hušbauer, Zmrhal - Železník (37. Barák) - Škoda (81. Mešanovič). Trenér: Uhrin ml.

Teplice: Grigar - Hora, Lüftner, Jeřábek (85. Táborský), Krob - Kodeš, Ljevakovič - Fillo, Vachoušek, Kukec (79. Chukwuma, 90. Soungole) - Potočný. Trenér: Vavruška.

FK Jablonec - 1. FC Slovácko 3:1 (1:0)

Branka: 16. Tecl, 50. Masopust, 66. Doležal - 88. Došek. Rozhodčí: Královec - Mokrusch, Nádvorník. Bez karet. Diváci: 2031.

Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Kysela, Hybš - Masopust (67. Trávník), Hübschman, Greguš, Mihálik - Tecl (82. Wágner), Doležal (70. Pospíšil). Trenér: Frťala.

Slovácko: Heča - Reinberk, Rada, Hofmann, Šimko (61. Došek) - Biolek (74. Hlúpik), Šumulikoski, Daníček (61. Havlík), Valenta, Civič - Diviš. Trenér: Habanec.

Vysočina Jihlava - Bohemians Praha 1905 1:2 (1:1)

Branka: 39. Hronek - 42. Šmíd, 54. Hubínek. Rozhodčí: Hrubeš - Pelikán, Kubr. ŽK: Kučera, Šulek, Kukol, Hronek, Jungr - Švec, Mosquera, Hubínek. Diváci: 3048.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek - Bazal (71. Voltr), Hronek, Vaculík (64. Nerad) - Dvořák (87. Jungr). Trenér: Hipp.

Bohemians 1905: Zlámal - Čögley, Šmíd, Krch Havel - Acosta, Hubínek (84. Gajič), Švec, Lulič (54. Bartek), Mosquera - Čížek (62. Akulinin). Trenér: Pivarník.

Baník Ostrava - Slovan Liberec 0:2 (0:1)

Branky: 11. Sýkora, 59. Bakoš. Rozhodčí: Franěk - Hock, Kříž. ŽK: Folprecht, Sýkora, Pokorný, Sackey (všichni Liberec). Diváci: 6759.

Ostrava: Šrom - Dostál (76. Celba), Kaša, Mešaninov, Granečný - Lásik - Mondek (63. Vengřinek), Hrubý, De Azevedo, Helešic (55. J. Šašinka) - Červenka. Trenér: Petržela.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Jefremov (32. Sackey), Bartl (89. Bláha), Vůch - Bakoš (81. Pulkrab). Trenér: Trpišovský.