Jablonec popáté v řadě nevyhrál, padly čtyři červené karty

31. 10. 2015 18:55
Fotbalisté Jablonec nevyhráli pátý ligový duel v řadě, v sobotu jen remizovali se Slováckem 1:1. Stejným skóre skončil zápas mezi Příbramí a Brnem. První vítězství sezony si připsali hráči Bohemians, kteří porazili 2:1 Jihlavu, jež utkání dohrála v devíti. Mladá Boleslav je po výhře 2:1 v Olomouci minimálně do neděle druhá, Liberec drží kontakt s čelem po vítězství 2:1 nad Baníkem.
Jaroslav Šilhavý, trenér Jablonce
Jaroslav Šilhavý, trenér Jablonce | Foto: ČTK

Uherské hradiště - Už pět ligových kol čeká na vítězství jeden z předsezonních favoritů soutěže, Jablonec. V sobotním duelu 12. kola Synot ligy Severočeši jen remizovali se Slováckem 1:1.

Naopak Mladá Boleslav už poosmé v řadě neprohrála a díky výhře 2:1 v Olomouci se minimálně do neděle posune na druhé místo tabulky, čtvrté místo drží rovněž po výhře 2:1 nad Baníkem Liberec.

Stejným výsledkem  porazili Bohemians Jihlavu a připsali si první výhru v sezoně. Vysočina po dvou červených kartách dohrávala o devíti, vyloučení viděli také diváci v Olomouci a na Slovácku. Remízou 1:1 skončil poslední odpolední duel mezi Příbramí a Brnem.

Jablonec výhru neudržel

Jablonec vsadil od úvodních minut na útočný fotbal. Už v 6. minutě zmařil vekou šanci domácí brankář Heča, který stačil střelu Doležala vyrazit. O pět minut později jablonecký útočník zahodil druhou příležitost ke skórování, když po Karavajevově centru hlavičkoval těsně vedle branky. Hostující festival zahozených šancí prodloužil ve 20. minutě Pernica, který z bezprostřední blízkosti netrefil branku.

Slovácko po herní stránce drželo opticky vyrovnanou partii, do střeleckých příležitostí se však dostávalo s velkými obtížemi. Jablonec se gólově prosadil ve 38. minutě, kdy po Teclově přihrávce Pospíšil tvrdou střelou překonal Heču. Slovácko mohlo vzápětí vyrovnat. Po nedorozumění soupeřových zadáků se míč dostal ke stoperu Hofmannovi, který ale mířil nepřesně, další nabídku k vyrovnání před přestávkou prováhal Diviš.

Otevřená partie pokračovala i po změně stran. Domácí brankář Heča vynikl po střele Trávníka, na druhé straně jablonecký brankář Hrubý vyrazil přesně mířenou střelu Havlíka z trestného kopu. Za útočnou aktivitu se Slovácko dočkalo v 67. minutě vyrovnání. Obránce Chvátal vyslal po pravé straně do brejku Diviše a na jeho přízemní střelu k tyči brankář Hrubý nedosáhl.

Domácí fotbalisté po vyrovnávacím gólu ještě zvýšili útočnou aktivitu, kterou ale čtyři minuty před koncem zastavilo vyloučení obránce Chvátala, který dostal druhou žlutou kartu. Domácí ale i v oslabení remízu udrželi.

Boleslavi trefil výhru Magera

Díky dvěma gólům Lukáše Magery vyhrála Mladá Boleslav v Olomouci 2:1 a minimálně do neděle se posunula na druhé místo tabulky o bod před Plzeň, která má však duel s vedoucí Spartou k dobru.

Magera se poprvé prosadil v 30. minutě, kdy proměnil penaltu po faulu stopera Romana Hubníka, která byl navíc potrestán červenou kartou. Domácí sice deset minut před koncem i v oslabení vyrovnali zásluhou Juraje Halenára, ale v poslední minutě našel Čermák přesným centrem opět Mageru, který strhnul vítězství na stranu Boleslavi. Středočeši si tak prodloužili sérii bez porážky na osm zápasů, ze kterých navíc šest vyhráli.

Bohemians slaví první výhru

Fotbalisté Bohemians 1905 se ve 12. ligovém kole dočkali premiérové výhry v sezoně. Předposlední Pražané doma otočili zápas s dvojnásobně oslabenou Jihlavou a zvítězili 2:1.

Hosty poslal v první půli do vedení Petr Nerad, po změně stran se prosadili z penalty Josef Jindřišek a Rafael Acosta. Vysočina dohrávala bez vyloučených Adama Jánoše a Lukáše Vaculíka. "Klokani" v neúplné tabulce ztrácí na čtrnáctou Jihlavu bod.

Brno výhru odmítlo

Příbramští v sobotu doma remizovali s Brnem 1:1. Hosté sice vedli po gólu Milana Lutonského, ale již dvě minuty na to srovnal Antonín Barák.

Brno přitom mohlo rozhodnout deset minut před koncem, když postupovalo ve čtyřech proti jedinému obránci, ale Chrien pokazil přihrávku a brejk pohřbil.

Brno  bodovalo popáté z posledních šesti utkání a v tabulce je už páté.

Baník pět bodů za záchranou

Skóre duelu mezi Libercem a Baníkem otevřel ve 44. minutě domácí Marek Bakoš, v druhé půli se trefil Josef Šural a v závěru už jen snížil hostující Marek Červenka.

Slovan tak v nejvyšší soutěži zastavil sérii dvou remíz a minimálně do neděle bodově dotáhl v tabulce třetí Plzeň, která má k dobru zápas se Spartou. Baník naopak utrpěl desátou ligovou prohru v sezoně a na posledním místě ztrácí pět bodů na nesestupové příčky.

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o Synot lize 2015/16

Synot liga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Synot ligy

12. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - FK Mladá Boleslav 1:2 (0:1)

Branky: 80. Halenár - 30. z pen. a 90. Magera. Rozhodčí: Houdek - Štěrba, Hrabovský. ŽK: J. Petr, Hála, Houska, Halenár - Magera, J. Rada. ČK: 29. Hubník (Olomouc). Diváci: 4161.

Olomouc: M. Buchta - Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek - J. Petr, Houska, Moulis (88. Falta), Šindelář (46. Rajnoch), Navrátil - Vašíček (67. Halenár). Trenér: Jílek.

M. Boleslav: Šeda - J. Kysela, Kúdela, Vraštil, Fleišman - Zahustel (77. Chramosta), Ščuk, Magera, J. Rada, Skalák - Baroš (67. Čermák). Trenér: K. Jarolím.

1. FC Slovácko - FK Jablonec 1:1 (0:1)

Branky: 67. Diviš - 38. Pospíšil. Rozhodčí: Zelinka - Dobrovolný, Antoníček. ŽK: Břečka, Chvátal, Došek - Mingazov, M. Kysela, Doležal. ČK: 86. Chvátal. Diváci: 3720.

Slovácko: Heča - Chvátal, Hofmann, Košút, Břečka - Šumulikoski - Diviš (90. Hlúpik), Valenta (87. Kuncl), Havlík, Kovář (74. Daníček) - Došek. Trenér: Habanec.

Jablonec: V. Hrubý - Karavajev, Pernica, M. Kysela, Romera - Hübschman - Tecl, Pospíšil (83. Masopust), Trávník (76. Wágner), Mingazov (59. Greguš) - Doležal. Trenér: Šilhavý.

Bohemians Praha 1905 - Vysočina Jihlava 2:1 (0:1)

Branky: 59. Jindřišek z pen., 77. Acosta - 36. Nerad. Rozhodčí: Příhoda - Hock, Arnošt. ŽK: Jindřišek, Šmíd, Mikuš, Šírl, Hubínek - Tlustý, Vaculík. ČK: 69. Jánoš, 79. Vaculík (oba Jihlava). Diváci: 4161.

Bohemians: Zlámal - Pauschek (46. Havel), Krch, Šmíd, Šírl - Jindřišek - Acosta (90. Akulinin), Hubínek, Schick (58. Mikuš), Mosquera - Čížek. Trenér: Pivarník.

Jihlava: Hanuš - Kryštůfek, Tlustý, J. Krejčí, Mišůn - Demeter, Jánoš - Vaculík, Nerad (66. Dvořák), Šulek (72. Fulnek) - Mešanovič. Trenér: Bokša.

1. FK Příbram - Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)

Branky: 62. Barák - 60. Lutonský. Rozhodčí: Lerch - Hájek, Fišer. ŽK: Barák - Košťál.

Příbram: Hruška - Sus, Dosoudil, Zápotočný, Divíšek - Tregler, Rezek (51. Brandner) - Pilík, Barák, Štípek (83. Hadaščok) - Bednář. Trenér: P. Tobiáš.

Brno: Melichárek - Malík, P. Buchta, Košťál, Lutonský - Lacko (86. Moukanza), R. Buchta - Vávra (71. Chrien), Michal Škoda, Brigant - Řezníček (90. Schuster). Trenér: Kotal.

Slovan Liberec - Baník Ostrava 2:1 (1:0)

Branky: 44. Bakoš, 70. Josef Šural - 85. M. Červenka. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Urban. ŽK: Šural - M. Dostál, Kukec, Mičola, Lásik, Lučič, Mišák, Machovec, M. Červenka. Diváci: 3378.

Liberec: Koubek - Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák - Pavelka (53. Sackey), Folprecht (74. Sýkora) - Jefremov, Shala, Josef Šural (80. Kerbr) - Bakoš. Trenér: Trpišovský.

Ostrava: Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Machovec, Lučič - Mišák (80. Szotkowski), Lásik - Mičola, Kukec, Holzer (64. Engelmann) - Narh (55. M. Červenka). Trenér: Korytář.