reklama

Tady sídlil fotbalový Bůh. Projděte si první dům, který patřil Maradonovi

Newsflare/AP |  02:44
Měsíc po smrti Diega Maradony se pro veřejnost otevřel první dům, který fotbalový idol vlastnil. Budova v argentinské metropoli bude nyní sloužit jako muzeum.

Skromný domek ve čtvrti La Paternal dostal Maradona, který se narodil na chudinském předměstí Buenos Aires, když v roce 1978 podepsal jako osmnáctiletý první opravdovou profesionální smlouvu s týmem Argentinos Juniors.

V příbytku, který má 147 metrů čtverečních, žil dva roky společně s rodiči, mladšími bratry Hugem a Raulem a občas i s některou ze čtyř starších sester.

Dům zůstal z tehdejší doby jen s minimem úprav zachován až do dnešních dnů a nyní, měsíc po smrti mistra světa z roku 1986, byl otevřen jako muzeum. Návštěvníci si ho mohou projít za vstupné ve výši 400 pesos, což je v přepočtu asi sto korun.

Maradona zemřel 25. listopadu, jako příčinu úmrtí šedesátileté argentinské ikony potvrdily oficiální závěry pitvy selhání srdce vyvolané akutním plicním edémem.

Podle informací agentury Reuters byly v jeho těle stopy sedmi různých medikamentů na léčbu depresí, úzkosti a dalších chorob, kterými trpěl. Analýza odebraných vzorků krve a moči potvrdila, že ve dnech předcházejících úmrtí Maradona nepil ani nebral nelegální drogy.

Mrazivé svědectví o Maradonově smrti: Zůstal bez pomoci, sanita přijela za půl hodiny Mrazivé svědectví o Maradonově smrti: Zůstal bez pomoci, sanita přijela za půl hodiny Čtěte zde
reklama