Tady už kopat nebudete. Rozhodčí kuriózně přesunul penaltový rozstřel v jeho průběhu

Rudolf Černík Rudolf Černík
10. 8. 2023 13:47
Málo vídanou situaci přinesl středeční zápas mezi Internacionalem a River Plate ve fotbalovém Poháru osvoboditelů. Osmifinálovou odvetu jihoamerické obdoby Ligy mistrů rozhodoval penaltový rozstřel, který ovšem sudí v jeho průběhu přesunul od jedné branky na opačnou stranu k té druhé.
Sestřih odvety Internacional - River Plate včetně přesunu penaltového rozstřelu a rozhodujících pokusů | Video: Asociated Press

V souboji dvou jihoamerických gigantů hájil slavný argentinský klub River Plate na stadionu brazilského rivala v Porto Alegre náskok 2:1 z prvního duelu.

Internacional se ve druhé půli dvěma góly během osmi minut přiblížil před 51 tisíci diváků k postupu, Rojas ale trefou v poslední minutě snížil na 1:2 a poslal utkání do prodloužení.

V něm gól nepadl, a tak přišel na řadu penaltový rozstřel. Ani po devíti sériích ovšem nebylo rozhodnuto.

Prvních dvanáct exekutorů se totiž nemýlilo, a když selhal v sedmé sérii Solari z River Plate, odmítl vzápětí konec rovněž neúspěšným pokusem domácí De Peňa.

Když po nich proměnili další čtyři hráči, usoudil sudí Cabrera, že penaltový puntík je už příliš poničený osmnácti pokusy. A tak rozhodl, že se pokračovat bude na druhou branku.

Fanoušci na opačné straně si však "bližšího" představení už moc dlouho neužili.

Předchozí hrdina a střelec branky Rojas totiž napálil břevno. K míči se pak postavil domácí gólman Rochet, suverénně překonal svůj protějšek, ukončil maratónský rozstřel a poslal brazilský klub do čtvrtfinále.