Tak mohla dopadnout Sparta. Žilina je stále bez bodu

20. 10. 2010 9:00
Žilina prohrála v Marseille 0:1

Marseille - Fotbalisté Žiliny byli zatím nejblíže bodovému zisku v Lize mistrů, v níž jsou vůbec poprvé v klubové historii.

O remízu na stadionu  Olympique Marseille je připravila chyby brankáře Doubravky, který tři minuty po začátku druhého poločasu špatně odhadl odskok míče při rohovém kopu a vrazil si hlavičku Diawary do vlastní sítě.

„Myslím si, že málokdo od nás čekal tak kvalitní herní projev. Dokázali jsme držet krok s domácimi, ale nepromítlo se to do konečného výsledku. Matematicky však v souvislosti s třetím místom pro nás stále zůstává všechno otevřené," řekl po zápase trenér Žiliny Pavel Hapal.

Pro šošony (přezdívka žilinských) to byl balzám. Po debaklech, kterým jim uštědřila Chelsea na jejich hřišti a v podstatě totéž učinil Spartak v Moskvě, to tentokrát opravdu vypadalo na nadějný zápas.

Žilina se bránila, hlavně v prvním poločase byla pod velkým tlakem. Ale v závěru zápasu mohla dokonce vyrovnat. Zejména Ježova šance, který unikal na branku Mandandy, volala po gólu. „Střela mi celkem sedla, ale brankář skvěle zasáhl," uvedl Jež po zápase.

Slovenský mistr, který vyřadil v předkole Ligy mistrů spartu, se snaží získat třetí místo, aby postoupil do Evropské ligy. Bude to však mít těžké: Chelsea je pro Žilinu jiná liga a s oběma zbývajícími soupeři - Marseille i Moskvou - už má na kontě porážku.

V dalším průběhu je přivítá na svém stadionu a pokud chce pomýšlet na postup, musí vůbec poprvé v milionářské soutěži vyhrát.
Žilina je zatím bez bodu a s hrozivým skóre 1:8. K jedinému gólu ji pomohl Petr Čech hrubou chybou v zápase, v němž Žilina s Chelsea prohrála 1:4.

Marseille - Žilina 1:0 (0:0)

Gól: 48. S. Diawara, ŽK: 48. Valbuena, 49. Taiwo, 52. A. Ayew, 83. Mbia - 78. Ľ. Guldan
Marseille: Mandanda - Azpilicueta, S. Diawara, Heinze, Taiwo - Lucho González (75. Abriel), Mbia, A. Ayew - Valbuena, Gignac (83. É. Cissé), Brandao (66. Rémy)
Žilina: Dúbravka - Angelovič, Piaček, Šourek, Leitner - Gergel (63. Rilke), Guldan, Zošák (79. Vladavič), Jež - Ceesay, Majtán (68. Oravec)