reklama

Také Slováci jsou bez trenéra. Hapal má covid-19 a nepovede tým proti Izraeli

Pavel Hapal Pavel Hapal autor: Reuters
Český trenér slovenské fotbalové reprezentace Pavel Hapal měl pozitivní test na koronavirus a nebude tak na lavičce ve středečním utkání Ligy národů proti Izraeli. Mužstvo povede dosavadní asistent Oto Brunegraf.

Slovenští fotbalisté se tedy ocitli ve stejné situaci jako jejich soupeři ve skupině Ligy národů Češi, které po pozitivním testu hlavního kouče Jaroslava Šilhavého bude mít ve středu proti Skotsku na starosti asistent Jiří Chytrý.

Kvůli koronaviru vypadl Holeš. Do Skotska letí i Rabušic, Poznar, Malinský a Sáček Kvůli koronaviru vypadl Holeš. Do Skotska letí i Rabušic, Poznar, Malinský a Sáček Čtěte zde

Hapal byl pozitivně testován na koronavirus několik hodin po návratu z nedělního duelu Ligy národů v Glasgow, kde Slováci podlehli Skotsku 0:1. Covid-19 má také mluvčí Slovenského fotbalového svazu (SFZ) Monika Jurigová a další čtyři členové realizačního týmu.

"Všichni nakažení byli podle protokolu UEFA Return to play izolováni a v úterý ráno opustili hotel, v němž je během říjnového svazu ubytováno slovenské národní mužstvo, a nastoupili do povinné desetidenní karantény. Stejně jako předcházející tři pozitivně testovaní ani oni nemají žádné příznaky a cítí se dobře," uvedl SFZ v tiskovém prohlášení.

Během aktuálního srazu už byli minulý týden na koronavirus pozitivně testováni stoper Milan Škriniar z Interu Milán, záložník Jaroslav Mihalík z Lechie Gdaňsk a jeden člen realizačního týmu.

Slováci mají po třech zápasech v Lize národů na kontě jen bod a ve čtyřčlenné skupině s Českem, Izraelem a Skotskem jsou poslední. Bojují tak o udržení v Lize národů B.

Fotbalová republika, díl čtvrtý: Tak bojovali s covidem i Prasekem ve Stěžerech Sport |  06:58
reklama