reklama

Talent Mašek odchází z juniorky Hamburku do nizozemské ligy

Dominik Mašek s agentem Davidem Nehodou (vlevo) po uzavření kontraktu s Leeuwardenem Dominik Mašek s agentem Davidem Nehodou (vlevo) po uzavření kontraktu s Leeuwardenem autor: Twitter
Devatenáctiletý útočník Dominik Hašek opuští juniorku Hamburku, bude hrát nizozemskou ligu za Cambuur Leeuwarden

Praha - Tři roky v mládežnických týmech Hamburku mu stačily. Teď už chce hrát 19letý Dominik Mašek, odchovanec příbramské líhně, dospělý fotbal.

"Dominik dneska podepsal profesionální smlouvu s celkem první nizozemské ligy Cambuur Leeuwarden. Pevně věřím, že tady rozvine svůj talent a že se mu v útočně laděné nizozemské lize bude dařit," říká agent David Nehoda, který mladého fotbalistu zastupuje.

Útočník Dominik Mašek vyhrál celkem čtyřikrát českou anketu Dorostenec roku, dvakrát mezi mladšími, dvakrát mezi staršími dorostenci.

Spolu s Václavem Černým (Ajax) jsou považováni za největší talenty českého fotbalu. Mašek se zúčastnil i MS hráčů do 17 let v Mexiku v roce 2011.

"Cítili jsme, že už by měl začít hrát dospělý fotbal. Zájem o něj mělo hned několik nizozemských týmů, jsem rád, že jsme se domluvili s Leeuwardenem. Smlouva je na dva roky a na další půlrok je ještě uzavřená opce," dodává Nehoda.

V minulém ročníku nizozemské ligy obsadil Cambuur Leeuwarden dvanáctou příčku.

reklama