reklama

Televizní novinky: dnes Plzeň a Boleslav, ve středu Malmö

Dobré zprávy: ČT Sport odvysílá dnešní zápas Plzně v Ploješti i úterní odvetu Sparty v Malmö Dobré zprávy: ČT Sport odvysílá dnešní zápas Plzně v Ploješti i úterní odvetu Sparty v Malmö autor: CPA Eduard Erben
Jak se budou v televizích vysílat nejbližší zápasy evropských fotbalových pohárů.

Praha - Dobrá zpráva pro fotbalové fanoušky: České televizi se podařilo získat vysílací práva na dva zajímavé pohárové zápasy.

Dnes večer odvysílá utkání Plzně v Ploješti a příští středu odvetu kvalifikace Ligy mistrů Malmö-Sparta.

Ale pojďme po pořádku. Dnes, tedy ve čtvrtek večer, jsou na programu tři úvodní zápasy třetího předkola Evropské ligy.

O zápas Astra Giurgiu - Liberec (18) měla ČT také eminentní zájem, ale nakonec se přišlo na to, že z duelu vůbec nebude vyráběn televizní signál.

Od 19 hodin se hraje v Mladé Boleslavi. "Zápas Mladá Boleslav - Olympique Lyon budeme vysílat na Nova Sport," říká Luboš Lauer, muž pověřený řízením sportovních kanálů skupiny Nova.

A od 20 hodin se na ČT Sport vysílá Petrolul Ploješť - Viktoria Plzeň. "Právě se nám podařilo zajistit vysílací práva," řekl Jiří Ponikelský, šéf ČT Sport, dnes krátce po poledni.

A měl ještě jednu dobrou zprávu. "Příští týden ve středu budeme vysílat odvetu kvalifikace Ligy mistrů Malmö FF - Sparta." První zápas vyhráli Letenští 4:2, do odvety jdou tedy plni nadějí.

I odvety Evropské ligy se příští týden, ve čtvrtek 7. června, budou v Česku vysílat. "Divákům nabídneme odvetu Plzeň-Ploješť," říká Jiří Ponikelský za ČT Sport.

A na Nova Sport zase za týden poběží odveta Liberec - Astra Giurgiu.

Kdo nechytá Nova Sport, může zkusit Voyo

Možnost sledovat vysílání programu Nova Sport je přitom už od jara snížená kvůli tomu, že tento placený kanál vypadl z nabídky UPC, největší české kabelové televize. "Jednáme o tom, aby se tam vrátil, zájem na tom mají obě strany, ale k dohodě dosud nedošlo," říká Anna Suchá, mluvčí televize Nova.

V minulosti skupina Nova zařazovala některé fotbalové přenosy paralelně na Nova Sport i kanál Fanda, k této politice ale nyní nesáhne, na volně šířeném Fandovi zápasy k vidění nebudou.

Další alternativou, kde zápasy zhlédnout, je ovšem placený web Voyo.cz.

reklama