reklama

Temno v Divadle snů. Bude Bony katem Moyese?

Kouč Manchesteru United David Moyes po porážce se Swansea Kouč Manchesteru United David Moyes po porážce se Swansea autor: Reuters
Tohle téma je na stole anglických novinářů vlastně od začátku sezóny. Jak dlouho vydrží nástupce legendárního sira Alexe Fergusona – David Moyes – na lavičce slavného Manchesteru United?

Manchester – Tohle téma je na stole anglických novinářů vlastně od začátku sezóny. Jak dlouho vydrží nástupce legendárního sira Alexe FergusonaDavid Moyes – na lavičce slavného Manchesteru United?

„Rudí ďáblové“ se krčí po dvaceti kolech v ligové tabulce až na sedmé pozici, jedenáct bodů za vedoucím Arsenal, který naopak letos chytil pod Arsénem Wengerem druhou mízu. Fotbalisté United prohráli v Premier league letos již šestkrát, hned pětkrát pak doma na Old Trafford, ve stánku přezdívaném „Divadlo snů“.

Swansea do neděle na Manchesteru nevyhrála

Momentálně by se ale mohlo přejmenovat spíše na „Divadlo nočních můr“. Vždyť Swansea, která v neděli vyhrála na Manchesteru 2:1 gólem ex-sparťana Bonyho ve třetím kole F.A.Cupu, na tomto stadionu za 82 let dosud nikdy nevyhrála! Za sedmadvacet let vlády Fergusona nepřešli United třetí kolo tohoto domácího poháru pouze jednou – před třemi lety, když padli s Leedsem.

„Chyběla nám větší kreativita, nevytvořili jsme si dost šancí na to, abychom mohli vyhrát,“ smutnil padesátiletý kouč, který si udělal na ostrovech jméno během jedenáctiletého působení na lavičce Evertonu. Jenže nyní se pod ním už nějaký ten pátek (více, či méně) houpe židle v Manchesteru.

V prosinci přitom měli United slušně našlápnuto

A to přitom všechno vypadalo v prosinci už relativně idylicky. United s přehledem postoupili do osmifinále Ligy mistrů, vyhráli čtyři ligová utkání v řadě. Jenže na Nový rok nezvládli duel o šesté místo se stejně trápícím se Tottenhamem (jak jinak, než doma) a o pět dnů později přišla na řadu další porážka.

„Myslím, že jsme hráli v prvním poločase docela dobře. Ve druhém už to tak dobré nebylo, přesto jsem myslel, že poté, co jsme šli do deseti, tak už alespoň udržíme remízový stav, abychom hráli opakované utkání. Nebyli jsme dost kreativní, zbytečně dvakrát chybovali,“ opakoval Moyes slova, které se rozhodně fanouškům United neposlouchají dobře.

Zlomí Bony za šest dnů Moyesovi vaz definitivně?

Na chmury navíc nemají „Rudí ďáblové“ moc času. Už v úterý hrají první semifinále Ligového poháru se Sunderlandem na jeho hřišti, příští víkend pak hostí... Ano, Swansea. Dá se říct, že pro Moyese jsou to klíčová utkání sezóny.

Vyřazení z druhého domácího poháru a šestá domácí porážka v sezóně? To už by těžko ustál. Nejlepší kanonýr Swansea Bony mu v neděli nařízl poslední nožičku od trenérské židle. Dokončí o týden později své dílo?

reklama