"Tenisový" debakl: Barcelona rozstřílela nebohé Getafe

10. 2. 2013 22:55
Fotbalisté Barcelony mají stále důvody k radosti
Fotbalisté Barcelony mají stále důvody k radosti | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Barcelony deklasovali Getafe 6:1 a po gólech od šesti různých střelců si připsali dvacátou výhru ve španělské lize.

Katalánský lídr tabulky má dvanáctibodový náskok před druhým Atlétikem Madrid, které ve večerním derby s Vallecanem prohrálo 1:2. Třetí obhájce titulu Real Madrid porazil v sobotu i díky hattricku Cristiana Ronalda FC Sevillu 4:1 (více zde!), na čelo ale ztrácí šestnáct bodů.

Barcelona začala úřadovat už po šesti minutách

Už v šesté minutě poslal Barcelonu na Nou Campu do vedení Alexis Sánchez, jehož našel krásným pasem za obranu Andrés Iniesta. Chilský útočník si připsal premiérový ligový gól v sezoně. Za dalších sedm minut zdvojnásobil vedení křížnou střelou zblízka Lionel Messi.

Suverénně nejlepší střelec soutěže si vylepšil vlastní rekord, když se trefil ve třináctém ligovém zápase za sebou. Celkem už hvězdný Argentinec zaznamenal v La Lize 35 gólů a v tabulce střelců má náskok jedenácti zásahů na druhého Cristiana Ronalda.

Ve druhé půli demolice pokračovala

Po přestávce se prosadil i třetí barcelonský útočník David Villa, který zužitkoval přihrávku Jordiho Alby a prostřelil gólmana Jordiho Codinu. Čtvrtý zásah přidal přesnou ranou střídající Cristian Tello.

Čestný úspěch Getafe krátce na to zařídil po chybě domácí obrany další náhradník Álvaro Vázquez. Barca však v závěru ještě odpověděla dvěma brankami. Nejprve Messiho akci zakončil tvrdou dorážkou záložník Iniesta a skóre uzavřel v nastavení střelou do prázdné branky stoper Gerard Piqué.

Atlético na půdě Vallecana selhalo

Atlétiku se na půdě jiného madridského celku Vallecana nepovedl úvod zápasu a už v první půlhodině inkasovalo dva góly od Lasse Bangoury a Leonarda Carrilha Baptistaa. Hostující tým se prosadil až v páté minutě nastavení.

Devatenáctá ligová branka kanonýra Radamela Falcaa však druhému týmu tabulky body nepřinesla. Atlético potvrdilo, že se mu v poslední době venku nedaří. Mimo svůj stadion v La Lize nevyhrálo už popáté v řadě a ve čtyřech případech nebodovalo.

Španělská fotbalová liga - 23. kolo:

FC Barcelona - Getafe 6:1 (2:0)
Branky: 6. Sánchez, 13. Messi, 58. Villa, 79. Tello, 90. Iniesta, 90.+1 Piqué - 83. Vázquez

Zaragoza - San Sebastian 1:2 (0:2)
Branky: 90.+2 Apoňo z pen. - 11. Griezmann, 32. Agirretxe

Bilbao - Espaňol Barcelona 0:4 (0:1)
Branky: 28. Moreno, 57. Sánchez, 58. Stuani, 75. Verdú

Vallecano - Atlético Madrid 2:1 (2:0)
Branky: 3. Bangoura, 32. Carrilho - 90.+5 Falcao

1. FC Barcelona 23 20 2 1 78:26 62
2. Atlético Madrid 23 16 2 5 44:23 50