Teplice klopýtly, Baník prohrál. Lize tak vládne Sparta

20. 3. 2010 19:55
Liberec nestačil na Bohemians Praha

Praha - Změna! Českou nejvyšší fotbalovou soutěž už nevedou Teplice, které v sobotu klopýtly doma s Brnem a prohrály teprve podruhé v sezoně. Na první místo se dostala Sparta, která porazila Sigmu Olomouc 4:0.

Druhé místo uhájil bývalý lídr před Jabloncem, který je třetí vinou horšího skóre.

Prohrál i další aspirant na titul: Ostrava doma nestačila na České Budějovice. Nezdar domácích klubů pak podtrhl Slovan Liberec, jenž prohrál s Bohemians Praha 2:3.

Více čtěte ZDE:
Zdeptanou Sigmu zničil Sionko. Sparta - Olomouc 4:0

Plzeň dál útočí na čelo ligy, Pekhart spasil Jablonec

Teplice nevyzrály v sobotu na dobrou defenzivu Brna. Jednu z mála zajímavých akcí spálili už ve dvanácté minutě Došek s Ljevakovičem, který poslal míč vysoko nad bránu.

Ani jeden tým se do útoku moc nehnal, vázla kombinace a ve druhém poločase se obraz hry moc nezměnil.

Jedna podstatná věc se však nakonec nakonec změnila. Když Verbíř v 74. minutě nepropálil Bureše, znenadání se prosadili hosté. Po rohovém kopu vyskočil nejvýše Jílek a zajistil hostům tři body.

Zklamaní odcházeli z Bazalů i fanoušci Baníku. Více než devět tisíc diváků sledovalo hru kočky s myší, jenže myš se mohla radovat. České Budějovice totiž začaly zápas aktivně a po dvaceti minutách je poslal do vedení Hořejš.

Jihočeši se pak stáhli, bránili v osmi a někdy i devíti lidech a s tím měli ostravští hráči problém.

Domácímu výběru chyběl nápad a když se neujaly ani hlavička Nevese či pokus Strnada, mohly se Budějovice radovat ze čtvrté výhry v této sezoně. A považte, tří dosáhli na hřištích soupeře.

Naopak vůbec na první body zvenku letos dosáhl tým Bohemians Praha, jenž nečekaně vyhrál v Liberci.

Domácí začali sice lépe, když se po pěti minutách prosadil Vulin, ale hosté bleskurychle Fenykem odpověděli. Ve druhé půli se trefil za Pražany Dobeš, na 2:2 vyrovnal také záhy Kerič. Tři body putují do Střížkova zásluhou Jeslínkovy tefy z 71. minuty.

FC Baník Ostrava - SK Dynamo České Budějovice 0:1 (0:1)
Zápas jsme sledovali on-line ZDE
Branka
: 22. Horejš. Rozhodčí: Královec - Zlámal, Vysloužil. ŽK: Tchuř, Neves, Bolf - Laštovka. Diváci: 9317.
Ostrava: Baránek - Řezník, Bolf, Neves, Tchuř - Lukeš, Marek, Lička - Varadi (77. Wojnar), Zeher (46. Vydra), Mičola (65. Strnad). Trenér: Koubek.
České Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Žižka, Krob - Hudson (69. Stráský), Otepka (90. Sedláček), Černák, Riegel, Volešák - Meszároš (81. Ondrášek). Trenér: Šilhavý.

FK Teplice - 1. FC Brno 0:1 (0:0)
Branka:
85. Jílek. Rozhodčí: Jech - Ubias, Jiřík. Bez ŽK. Diváci: 4890.
Teplice: Slavík - Vidlička, Klein, Rosa, Siva (87. Veverka) - Verbíř, Ljevakovič, Vachoušek, Zoubele (66. Stožický) - L. Došek (60. Vondrášek), Mahmutovič. Trenér: Plíšek.
Brno: Bureš - Jílek, Huška, Trousil, Husár - Rabušic (73. Okleštěk), Polách (90. Borák), Křeček, Dostálek, Kalabiška - T. Došek. Trenér: Beránek.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 2:3 (1:1)
6. Vulin, 58. Kerič - 13. Fenyk, 54. Dobeš, 71. Jeslínek. Rozhodčí: Franěk - Čecháček, Peřina. ŽK: Kelič, Kerič, Dočkal - Demeter, Fenyk. Diváci: 3920.
Liberec: Hauzr - Vácha, Kelič, Holeňák, Janů - Frejlach (60. Dočkal), Gecov, Bosančič (75. Papoušek), Vulin - Kerič, Nezmar (72. Smetana). Trenér: Petřík.
Bohemians Praha: Belaň - Macháček, Lencevič, Drobný (79. Horáček), Flachbart - Dittrich, Demeter, Dobeš, Fenyk (72. Mach) - Jeslínek, Ibe (87. Wakui). Trenér: Jindráček.