Teplice klopýtly, Liberec uniká

SportPlus, ČTK
5. 3. 2006 19:02
Teplice - Liberečtí fotbalisté zvýraznili díky zaváháním soupeřů svůj náskok v čele tabulky první ligy. V sobotu klopýtli jejich pronásledovatelé ze Slavie, v neděli napodobily sešívané Teplice. Ty si v domácím prostředí neporadily s Mladou Boleslaví a po remíze 1:1 ztrácejí na liberecký Slovan už sedm bodů.

Infobox

V neděli se hrála i další tři utkání první fotbalové ligy. Jablonec v domácím prostředí porazil Zlín, v severočeském derby podlehly Blšany Mostu a Olomouc vyzrála na souseda v tabulce Příbram.

Od úvodních minut se hrál nadprůměrný fotbal. Jako první zahrozili hosté, kteří dali najevo, že na severu Čech hodlají bodovat. Již v druhé minutě Peckova střela z 18 metrů skončila na pravé tyči teplické branky.

Domácí odpověděli v páté minutě Džekovou hlavičkou, kterou brankář Kučera vytlačil nad břevno. V sedmé minutě vlétl do rozhozené domácí obrany Kulič, zbavil se Hunala a ocitl se sám před brankářem Poštulkou, ale ten jeho přízemní střelu nohama vyrazil a svůj tým podržel.

Rychlý kombinační fotbal na obě strany pokračoval: v 13. minutě se prosadil Rilke, zleva odcentroval míč do vápna na volného Saboua, ale ten nedokázal míč nasměrovat mezi tyče. Ve 20. minutě zase vyzkoušel Kulič ranou z třiceti metrů pozornost teplického gólmana, ale ten byl znovu na místě.

V 23. minutě přišel první gól: na polovině soupeře vyrobil nečekanou minelu zkušený Rada, míč doputoval k nabíhajícímu Kuličovi, který postupoval sám na Poštulku a hokejovým blafákem otevřel skóre zápasu.

Domácí kouč Mareček zareagoval příchodem třetího útočníka Kroupy. Jeho tým hru zrychlil a brzy bylo vyrovnáno. V 36. minutě se k odraženému míči dostal v šestnáctce Doležal, který jemným centrem našel před brankou Krmaše. Ten nejdříve hlavou trefil tyč, ale odražený balon přece jen dotlačil za brankovou čáru.

Teplice začaly velkým náporem i druhý poločas. V 50. minutě Rilke napálil z voleje míč za hranicí šestnáctky na branku Boleslavi, ale brankář Kučera jeho prudkou ránu vytlačil nad břevno. O dvě minuty později Benát prošel zkoprnělou obranou Boleslavi a nahrál volnému Sabouovi, ale ten z pěti metrů nedokázal trefit odkrytou hostující branku.

S přibývajícími minutami se ale na domácí kopačky stále více dostávala nervozita a Boleslav hru vyrovnala. Domácí kouč Mareček dál posiloval ofenzivu, ale do vážnější šance se už jeho tým nedostal a v boji o mistrovský titul znovu ztratil.

FK Teplice - FK Mladá Boleslav 1:1 (1:1)
Branky: 36. Krmaš - 23. Kulič. Rozhodčí: Handlíř - Pokorný, Kumstát. ŽK: Rada, Krmaš, Verbíř - Palát, Švejdík. Diváci: 3860.

Teplice: Poštulka - Doležal, Rada, Hunal, Krmaš - Szabo (27. Kroupa), Sabou, Benát, Verbíř (77. Tesařík) - Rilke, Džeko (77. Koukal). Trenér: Mareček.

Boleslav: Kučera - Ševinský (46. Sviták), Brezinský, Švejdík, Palát - Vaculík, Vít, Matějovský, Čáp (54. Rychlík) - Kulič (88. Ordoš), Pecka. Trenér: Uhrin ml.