Teplice naposedmé konečně vyhrály, porazily Hirošimu

yac, ČTK
5. 2. 2009 17:39
Další české kluby v přípravě remizovaly
Tepličtí se konečně po zápase mohli radovat (ilustrační foto).
Tepličtí se konečně po zápase mohli radovat (ilustrační foto). | Foto: Ondřej Besperát

Antalya - Šest zápasů a žádná výhra, tak do čtvrtečního odpoledne vypadala příprava FK Teplice na začátek jarní části Gambrinus ligy. Teprve po sedmém zápase se mohli fotbalisté Teplic poplácat, Hirošimu Sanfrecce porazili 1:0.

Teplice, které s Hirošimou hrály na soutředění v Turecku, za protržení nepříjemné série vděčí Tomáši Vondráškovi, který v druhé půli zápasu utekl při jednom z brejků obráncům a vsítil rozhodující branku.

"Soupeř dobře kombinoval, ale do važnější šance jsme ho nepustili, vítězství jsme si díky nasazení rozhodně zasloužili," komentoval zápas pro teplický oficiální web Vondrášek.

Slovan Liberec, který bude Teplice hostit v prvním kole jarní části Gambrinus ligy, ve čvtrtek remizoval s  Dinamem Kyjev "B" 2:2, i když ještě v poločase vedl o dvě branky.

Rajnoch je špatný. Chotěbuz chce asi sestup, píší Němci

Další tři české týmy ve čvrtečních přípravných utkáních dosáhly pouze na remízu.

Viktoria Žižkov na kyperské půdě remizovala s osmým celkem srbské soutěže FK Radnički Bělehrad 1:1 a to i v chřipkou okleštěné sestavě. V závěru "Viktorka" dokonce sahala po vítězství, ale Kalod se v ani jedné ze svých šancí neprosadil.

Stejný výsledek jako Pražené uhrála i Sigma Olomouc, která v Turecku nastoupila proti slovenskému týmu MFK Košice, a alespoň částečně si tak spravila chuť po úvodní "turecké" prohře s Vojvodinou Novi Sad 0:2.

FK Baumit Jablonec ve čvrtek remizoval na kyperském soustředění s domácím Vihrenem Sandenski 2:2, o góly se postarali Kocourek a Lafata.

Rovněž na Kypru zvítězilo 1. FC Brno nad bulharským Lokomotivem Sofie 1:0, když se o jedinou branku aktuálně desátého týmu české Gambrinus ligy postaral Tomáš Došek.