13. 9. 2009 20:54
Kladno - Brno 1:0, Bohemians 1905 - Budějovice 2:0
Kladno se radovalo z první výhry v ročníku.
Kladno se radovalo z první výhry v ročníku. | Foto: Ludvík Hradilek

Uherské Hradiště - Fotbalové Teplice po neúplném sedmém kole vládnou tabulce fotbalové Gambrinus ligy, když v nedělním večerním utkání dokázali zvítězit na hřišti Slovácka 0:2.

V dalších zápasech Brno překvapivě podlehlo Kladnu a Bohemians 1905 dokázali porazit České Budějovice.

O vítězství Teplic rozhodl už ve třetí minutě Vondráček, který se dostal k míči po zaváhání domácí obrany a přehodil brankáře Vaška. Druhou branku přidal v nastavení Mahmutovič.

Za domácí znovu nenastoupil potrestaný útočník a nejlepší střelec týmu Petr Švancara a na hře Slovácka bylo znát, že jim zkušený útočník v dobrých příležitostech chybí.

V první půli měli oba týmy několik dobrých šancí ke skórování, ale stav se neměnil ani po gólu domácího Chmelíčka, který nebyl sudími uznán pro ofsajdové postavení střelce.

V druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil, domácí se snažili o vyrovnání a hosté vyráželi do nebezpečných brejků.

Obrovskou šanci na vyrovnání měl v 59. minutě zápasu Kordula, k němuž se míč dostal po zaváhání Grigara, ale defenzivní záložník domácích hlavičkou prázdnou branku minul.

Na druhé straně měl rovněž stoprocentní příležitost Mahmutovič, k němuž se odrazil míč po zásahu Urbánka, avšak teplický fotbalista, stejně jako Kordula, nedokázal trefit odkrytou branku.

Mahmutovič ovšem smutnit nemusel, do rozhozené obrany Slovácka totiž dostal pěknou přihrávku od Mareše a v devadesáté minutě zvýšil na konečných 0:2.

Zatím neporažené Teplice se díky výhře dostaly do vedení ligové tabulky, Slovácko je třinácté.

První výhru slaví Kladno

Šanci dostat se do vedení průběžné tabulky fotbalové Gambrinus ligy propáslo Brno, které překvapivě prohrálo s dosud trápícím se Kladnem 1:0.

Před zápasem nejhorší tým soutěže Kladno byl v první půli jednoznačně aktivnější než Brno, ovšem pozorně bránící hosté Středočechy jen málokdy pustili do dobré šance.

A tak měl asi tu největší z nich měl v pětadvacáté minutě v akrobatické pozici Klinka, jehož pokus jen těsně minul Burešovu branku.

Na druhé straně dobrou střelou zahrozil o šest minut později Rabušic, který řádně protáhl domácího gólmana Pavlíka.

Kladno se hodně snažilo i po přestávce, avšak hosty dobrými zákroky držel v naději na bodový zisk brankář Bureš, jenž vyrazil pěknou ránu Grosse. Štěstí měli Moravané při ráně Klinky, která jen o vlásek minula šibenici Burešovy svatyně.

Zaslouženého gólu se tak Kladenští dočkali až sedm minut před koncem, kdy se ze skrumáže po rohovém kopu dostal míč k Tatanašvilimu, který tvrdou ranou rozhodl o první výhře Kladna v sezoně.

Bohemians 1905 si poradili s Budějovicemi

V druhém nedělním zápase  si Bohemians 1905 na domácím hřišti poradili s Českými Budějovicemi brankami Milana Škody a Jiřího Kaufmana 2:0.

Bojovný zápas nabídl divákům v prvním poločase především nasazení, o gólové šance však byla velká nouze.

Stav 0:0 mohl v první pětačtyřicetiminutovce změnit pouze hostující Homoláč, jehož nechtěnou hlavičku směrem na vlastní bránu na poslední chvíli vyrazil z brankové čáry rovněž hlavou jeden z budějovických obránců.

Druhý poločas nabídl zvýšenou aktivitu především domácích, nicméně střel na branku bylo na obou stranách i nadále poskrovnu.

První gól utkání tak padl až v třiašedesáté minutě, kdy parádně z osmnácti metrů vystřelil Škoda a Kučera neměl na jeho ránu nárok.

"Klokany" gól povzbudil, a domácí se tak tlačili do dalších příležitostí.

Šanci na zvýšení skóre měli například domácí Róth, jehož hlavička jen o kousek minula branku Budějovic, nebo Lukáš Hartig. Druhý gól ale domácí vstřelili až šest minut před koncem, když se trefil střídající Kaufman.

Bohemians 1905 si tedy připsali druhou výhru v sezoně a s devíti body nyní okupují desátou příčku tabulky, Budějovice klesly díky výhře Kladna nad Brnem do sestupových vod.

7. kolo první fotbalové ligy:

Bohemians 1905 - Dynamo České Budějovice 2:0 (0:0)

Branky: 63. Škoda, 86. Kaufman. Rozhodčí: Bílek - Chytil, Vysloužil. ŽK: Janek, Štohanzl - Benát, Meszároš, Sedláček. Diváci: 6538.

Utkání jsme sledovali on-line zde

Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Janek, Hrdlička, Štohanzl, Róth (90. Hašek) - Ibragimov (85. Kaufman), Škoda (72. Hartig). Trenér: Hoftych.

Č. Budějovice: Kučera - Leština, Horejš, Jarabica, Žižka - Stráský, Riegel, Homoláč (70. Hudson), Benát (83. Dolejš) - Meszároš, Sedláček (64. Ondrášek). Trenér: Tobiáš.

SK Kladno - 1. FC Brno 1:0 (0:0)

Branka: 83. Tatanašvili. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Teuber. ŽK: Procházka - Šural, Dvorník. Diváci: 2015.

SK Kladno: Pavlík - Mráz, Beneš, Gross, Procházka - Bartoš (87. Hajník), Strnad, Szabo, Holub (75. Moravec) - Klinka (90.+2 Zachariáš), Tatanašvili. Trenér: Hřídel.

1. FC Brno: Bureš - Križko, Dvorník, Jílek, Dřížďal - Šural (59. Lira), Mareček, Dostálek, Michna (70. Dalmo) - Došek, Rabušic. Trenér: Beránek.

Slovácko - Teplice 0:2 (0:1)

Branky: 3. Vondrášek, 90. Mahmutovič

Zápas jsme sledovali ŽIVĚ zde

Slovácko: Vašek - Kubáň (14. Randa), Němčický, Struhár, Urbánek - Valenta, Ondřejka (57. Gonda), Kordula, Cleber - Chmelíček, Smetana (76. Kerbr). Trenér: Mazura.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Smejkal, Merzič (16. Doležal) - Verbíř (61. Kalivoda), Klein, Ljevakovič, Stožický - Mahmutovič, Vondrášek (82. Mareš). Trenér: Plíšek.

1. Teplice 7 4 3 0 14:6 15
2. Ostrava 7 4 2 1 8:5 14