Teplice porazily v bitvě o první místo Jablonec

7. 11. 2009 20:10
Šlágr 14. kola GL: Teplice - Jablonec 1:0
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Ve šlágru 14. kola Gambrinus ligy zvítězily Teplice nad Jabloncem 1:0. Rozhodla o tom branka Mahmutoviče ze 48. minuty. Tepličtí se díky výhře osamostatnily na čele soutěže a na sobotního soupeře mají tříbodový náskok.

V dalším zápase doma totálně vyhořeli Liberečtí, na nichž si smlsla Olomouc. Nelichotivá porážka stála trenérskou židli Ladislava Škorpila, kterého vedení těsně po utkání odvolalo. Ve třetím sobotním utkání potvrdil roli favorita ostravský Baník, když si poradil s Kladnem 2:0.

Rozhodl z dálky Mahmutovič

První poločas severočeské bitvy příliš nedokazoval, že spolu hrají dvě nejlepší mužstva letošní ligy. Hrálo se nejčastěji ve středu hřiště, útočné akce postrádaly přesnost. To druhá půle musela zvedat diváky ze sedadel. Napomohl tomu především rychlý gól Mahmutoviče z uctivé vzdálenosti, při němž nemohl mít jablonecký gólman Špit čisté svědomí.

Bosenský útočník se v šancích objevoval i nadále, ale často jej brzdil ofsajdový praporek sudího. Jablonec se postupem času také osměloval, ale Lafata v jediné velké šanci mířil z voleje těsně mimo.

Teplice se tak i nadále pyšní neporazitelností a vedou se 32 body ligu právě před Jabloncem a Ostravou.

Zápas jsme sledovali on-line: ŽIVĚ: Teplice hostí v severočeském derby Jablonec

Olomouc odstřelila Škorpila

Hanáci potvrdili zlepšenou tendenci výkonů ve druhé čtvrtině soutěže a prodloužili svou vítěznou šňůru na čtyři utkání. V nich navíc inkasovali pouze jednou na Slavii.

Naopak pro Liberecké to byla nejhorší domácí porážka v samostatné české lize. Necelá třítisícovka diváků pod Ještědem tušila, že Liberečtí tři body nezískají, už po půlhodině hry. To se v krátkém časovém rozmezí trefili Ordoš a Šultes.

Nezvykle otevřený fotbal přinášel řadu šancí na obou stranách i díky netradičnímu tahu hostujího trenéra Psotky, který se nebál nasadit hned tři útočníky. Góly však padaly i po přestávce pouze za záda domácího Hauzra.

Kouči Slovanu Škorpilovi nepomohlo ani nasazení čerstvého Papouška. Dílo zkázy pro Liberecké pak dokonali hlavičkou Rossi a druhým gólem v zápase Šultes.

Na neuspokojivé postavení v tabulce, v níž patří Slovanu až 11. pozice, zareagovalo vedení klubu odvoláním hlavního trenéra Škorpila. Místo něj mužstvo povede jeden z jeho asistentů Josef Petřík.

Baník nadále stíhá vedoucí dvojici

To Baník se na očekávané vítězství natrápil více. Kladenští pozorně bránili, a tak se ofenziva domácích hodně trápila, aby vymyslela nějaký gólový nápad.

Navíc hosté vyráželi do rychlých protiútoků, což zase zaměstnávalo ostravskou obranu. Jako například Tatanašvili v 15. minutě, kdy se uvolnil ve vápně a nebezpečně vystřelil k tyči.

Ve 35. minutě se však dočkali domácí. Po rohu Tchuře hlavičkoval Neuwirth, gólman Pavlík jen vyrazil a tak mu míč do branky vrátil Strnad. Ve druhé půli toho Středočeši už mnoho nepředvedli, a tak mohli Ostravští zrežírovat pojistkový gól Řezníka.

Kladno se tedy trápí i nadále. Počtvrté za sebou prohráli 0:2 a tříbodovou chuť nepoznali již pět zápasů. Baník bodoval už pošesté v řadě a stále tak prohání Teplice a Jablonec na čele tabulky.