Teplice rozstřílely Baník. Slavia získala bod na Sigmě

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
20. 3. 2011 19:30
Teplice - Ostrava 4:0, Olomouc - Slavia 0:0

Praha - Fotbalisté Baníku Ostrava nedokázali ve 21. kole zopakovat svůj nadějný výkon z minulého zápasu a potřetí na jaře prohráli. Z Teplic si odvážejí debakl 4:0.

Naopak ve zlepšených výsledcích pokračuje Slavia, která vybojovala bod na půdě Sigmy Olomouc za bezbrankovou remízu.

Až v samém závěru potvrdili roli favorita Bohemians 1905 v souboji s potápějicím se Ústím nad Labem. Tři body Pražanům uhájil Ibragimov.

Sparta zdolala Brno, Pekhart už vede střeleckou tabulku
Plzenští zarůstají vousem. Oholí se, až budou druzí

Slávisté udrželi svou jarní neporazitelnost i v Olomouci. Tentokrát se o ni zasloužili především pevnou defenzivou, která domácím znesnadňovala vytváření větších šancí. Velkou příležitost měl u tyče na své hlavě v 11. minutě Šultes, ovšem mířil nad bránu.

Chvíli po přestávce mocně zahrozili také hosté. Kisel uháněl sám na gólmana Drobisze, který mu svým vyběhnutím znesnadnil střeleckou pozici tak, že i v této příležitosti exekutor těsně minul. O chvíli později zas uskočil míč Pospěchovi.

Mimo tři tyče se poté nevešla ani tutovka olomouckého Hořavy, ani Ordošovo zakončení na samém konci. Olomouc tak čeká na vstřelení gólu už 189 minut.

Střelnice v Teplicích, nuda na Bohemce

Teplice začaly ostravskou bárku potápět už těsně po vyplutí. V 8. minutě otevřel skóre Vachoušek, který proměnil Verbířův rohový kop. Standardní situace předcházela i druhé brance, kdy po přímém kopu zvyšoval Mahmutovič.

Severočeši byli jednoznačně lepším mužstvem a když byl po změně stran vyloučen ostravský Šmejkal, nebránilo jim nic v tom, aby své vedení ještě navýšili. V 67. minutě si druhý zářez podvečera připsal z penalty Vachoušek a po zaváhání defenzivy Baníku dokonal teplickou kanonádu Mareš.

Fotbalisté Bohemians 1905 a Ústí nad Labem nabídli zhruba třítisícovce diváků velkou nudu. Přesto mohli odcházet domácí příznivci relativně spokojeni, neboť v 86. minutě rozhodl nechytatelnou střelou o výhře ´klokanů´ Ibragimov.

21. kolo první fotbalové ligy:

Sigma Olomouc - Slavia Praha 0:0
Rozhodčí:
Drábek - Večeřa, Slavík. ŽK: Janotka - Trubila, Čelůstka, Pospěch, Jarolím, Janda, Hora. Diváci: 8144.

Olomouc: Drobisz - Janotka, Kučera, Škerle, Vepřek - Bajer, Rossi, Hořava - Schulmeister (25. Doležal, 73. Ordoš), Petr (55. Navrátil), Šultes. Trenér: Psotka.
Slavia: Vaniak - Dostál, Čelůstka, Hubáček, Trubila - Hora (90. Milutinovič), Jarolím, Kisel, Janda, Koreš (78. Vlček)- Pospěch (60. Černý). Trenér: Petrouš.

Bohemians 1905 - Ústí nad Labem 1:0 (0:0)
Branka:
86. Ibragimov. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pelikán, Čecháček. ŽK: Dreksa (Ústí). Diváci: 3105.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Rychlík - Štohanzl, Držík (46. Ibragimov), Kraus (90. Cseh), Moravec (60. Sedláček)- Škoda, Hartig. Trenér: Hoftych.
Ústí: Vorel - Dreksa, Polák, Valenta, Stožický - Vrtělka - Jindráček, Lamešič (88. Doležal), Martykán, Volek (78. Veverka) - Krbeček. Trenér: Habanec.

FK Teplice - Baník Ostrava 4:0 (2:0)
8. a 68 z pen. Vachoušek, 34. Mahmutovič, 71. Mareš. Rozhodčí: Zelinka - Filípek, Dobrovolný. ŽK: Matula, Slavík - Šmejkal, Frydrych. ČK: 48. Šmejkal. Diváci: 4020.

Teplice: Slavík - Matula, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (78. Lácha), Jungr, Čajič (65. Ljevakovič), Mareš - Vachoušek, Mahmutovič (74. Vondrášek). Trenér: Plíšek.
Ostrava: Daněk - Frydrych, Šmejkal, Neves, Zejdler - Varadi (73. Marek), Frejlach (68. Kraut), Greguš, Hušbauer -  Šenkeřík (46. Zeher), Fantiš. Trenér: Marko.