Teplice se po remíze v Brně dostaly do čela ligy

Martin Jůzek
19. 9. 2007 19:57
1. FC Brno - FK Teplice 2:2

Brno - Teplická jízda pokračuje. V odloženém zápase 5. kola první fotbalové ligy remizovali Severočeši v Brně 2:2 a dostali se na první místo tabulky.

Utkání bylo odloženo kvůli smrti bývalého kouče Teplic Vlastimila Marečka, který na začátku září podlehl v boji s rakovinou. A jakoby to hráči Teplic měli stále v paměti. V hodně zajímavém a divokém zápase prohrávali 0:2, nakonec však vybojovali bod.

Trenér hostujícího týmu Petr Rada se řídil heslem vítězná sestava se nemění, a tak poslal na hřiště stejnou sestavu, která porazila Spartu. Jenže už v prvním poločase dostala tato teorie vážnou trhlinu. Brno už od začátku zápasu zatlačilo svého soupeře a hned ve třetí minutě orazítkoval Kubáň po přihrávce Střeštíka břevno.

I v dalším průběhu měl moravský celek více ze hry. Brno útočilo a brejků Teplic se nemuselo příliš obávat. Hosté nepůsobili příliš nebezpečným dojmem. Snad jen Fenin se snažil ohrozit domácího brankáře Bureše, ale nikdo mu v tom na rozdíl od zápasu proti Spartě nepomáhal.

Po dvaceti minutách posadil aktivní Střeštík centr na hlavu Tomáše Doška, jenže brněnský útočník ve své první šanci netrefil míč ideálně. O chvíli později se však nemýlil. Po chybě hostujícího obránce Lukáše se dostal snadno k balonu a gólmanu Slavíkovi prošla střela Doška mezi nohama.

Brno to nezastavilo a vzhledem k tomu, že inkasovaný gól teplické hráče probudil, se začal hrát velmi pohledný ofenzivní fotbal. Už po několika minutách se ve velké šanci objevil Fenin, jenže zamířil vedle.

A na konci poločasu to muselo hosty hodně mrzet, protože už prohrávali 0:2. Střeštík zvolil překvapivý centr na Bestu, který k údivu všech k brněnskému útočníkovi doletěl a pro něho už nebyl problém zakončit.

Kolaps Kuncla uzemnil domácí snažení

Na konci poločasu utichl celý stadion. Ne však proto, že by se Teplicím podařilo skórovat. Fanoušci trnuli, když se na trávník skácel domácí obránce Kuncl.

Podle prvních informací třiadvacetiletý hráč Brna omdlel z únavy, přesto ho však trenér Uličný vystřídal a poslal na hřiště dalšího mladíka Kaloudu.

Do druhé půle vstoupili lépe hosté. Krátce po příchodu ze šaten měl blízko ke gólu Gašparík a o chvíli později Fenin. Role se podle očekávání obrátily a Teplice se pokoušely o kontaktní gól.

Jejich snaha slavila úspěch v 67. minutě. Verbířova střela sice ještě trefila tyč, ale k dorážce se dostal Smíšek a osamocený útočník skóroval do prázdné branky. A o pět minut později bylo srovnáno.

Verbíř se dostal k míči a posunul ho na Fenina. Ten ještě nezištně přihrál Doležalovi a teplický záložník se nemýlil. Vyrovnané skóre Brno šokovalo a chvíli trvalo, než si hráči uvědomili, že během chvíle ztratili dvougólový náskok.

Krátce před koncem zápasu mohly oba týmy strhnout vedení na svou stranu, ale dělovku Kaloudy a střelu Fenina vychytali brankáři.

Zvýšený hlas Teplicím pomohl

Nakonec se celky po právu rozešly smírně, ale z bodového zisku budou spokojenější určitě v Teplicích. Po remíze 2:2 sice poprvé v sezoně nevyhráli, i přesto se však posunuli před Slavii na první místo tabulky.

"Po prvním poločase jsem musel zvýšit hlas a to se projevilo na hře i výsledku. Byl to vynikající zápas a já děkuju všem hráčům," prohlásil teplický kouč Petr Rada. "S bodem jsme spokojeni, přestože mohl Fenin v závěru dát gól, ale to by bylo pro Brno moc kruté," dodal Rada.

Naopak domácí trenér Petr Uličný litoval, že jeho svěřenci nedali gól na 3:0: "Mrzí mě, že jsme nezvýšili na 3:0, a nevyužili tak našeho tlaku. Pak jsme dostali gól ze standardky po naší chybě. Naši útočníci a vůbec celý tým hrál dobře, ale ke konci utkání už to byla křeč vyplývající z obrovského nasazení."

Uličný ještě ocenil útočníky Teplic, díky jejichž aktivitě hosté vyrovnali. "Musím však uznat kvalitu soupeře, především útočníků Fenina a Smíška. Nicméně jsem zklamán, že jsme nedotáhli nadějný stav dokonce," dodal Uličný po zápase.