Teplice si poradily s Libercem a vedou Gambrinus ligu

Jakub Šafránek Jakub Šafránek, yac
3. 10. 2009 20:06
Plzeň - Olomouc 1:0, Slovácko - Ostrava 0:2

Teplice - Přesvědčivou výhrou 2:0 nad Libercem potvrdili v desátém kole fotbalisté Teplic svoji neporazitelnost v novém ročníku Gambrinus ligy.

Obě branky padly ještě před přestávkou a po pěkných akcích se o ně postarali Vidlička a Mahmutovič. Teplice se tak minimálně do zítřka posouvají do čela tabulky před Jablonec, Liberec zůstává desátý.

Hosté přitom v Teplicích nezačali špatně a dostali se do několika dobrých příležitostí, ovšem svěřenci Jiřího Plíška hned v deváté minutě potěšili skromnou návštěvu na Stínadlech.

Veterán Verbíř, která nastoupil znovu v základu, našel krásně obránce Vidličku, který sice z úhlu, ale zato přesně vystřelil do svatyně brankáře Hauzra.

I dále se hrál atraktivní fotbal, ale branka padla až těsně před přestávkovým hvizdem, když opět po pohledné akci a sehrávce Verbíře již na 2:0 zvyšoval Mahmutovič.

Po přestávce fotbal plný šancí gradoval, ale především Teplice mohly jen litovat, že nějakou z velkých příležitostí neproměnily.

Čím víc se totiž snažil Slovan snížit, tím větší okénka nechával v obraně a Teplice se dostávaly do nadějných šancí.

Svěřenci Ladislava Škorpila navíc měli proti sobě výtečného brankáře Grigara, který několik jejich dobrých pokusů dokázal zneškodnit.

S blížícím se koncem zápasu ovšem hra s tím, jak se Teplice soustředily na obranu, začala váznout a domácí si v pohodě dokráčeli ke třem bodům.

Olomouc prohrála potřetí v řadě

Plzeňská Viktoria dokázala v sobotním utkání Gambrinus ligy porazit nejtěsnějším rozdílem trápící se Olomouc, a posunula se tak v průběžné tabulce na čtvrté místo soutěže.

V druhém odpoledním utkání Slovácko podlehlo Baníku 0:2. Plzeň byla v utkání s Hanáky aktivnější, avšak dlouho se nemohla dostat do pořádné šance, neboť důrazně bránící Olomouc nedělala chyby, které by mohli Západočeši využít.

Do vedení se mohli Viktoriáni posunout těsně po přestávce, ale po velkém závaru Plzně z brankové čáry dokázal vykopnout míč hostující Komárek.

Gólu se tak diváci ve Štruncových sadech dočkali až v třiasedmdesáté minutě, kdy si Plzeňští dobrou kombinací rozebrali svého soupeře a do branky pohodlně zakončoval Marek Bakoš.

Olomouc, která celý zápas hrála na rychlé brejky, se nyní musela tlačit dopředu, ale domácí si potřebné vedení pohlídali.

Slovácko znovu prohrálo, tentokrát s Baníkem

Na vlastním hřišti se naopak nedařilo Slovácku, které v Uherském Hradišti prohrálo s Baníkem Ostrava 0:2.

Domácím k bodům nepomohl ani nově příchozí středopolař Lukáš Zelenka, který se sice rychle ujal role špílmachra, ale i když byl poměrně často u míče, domácím k tolik potřebným gólům nepomohl.

Slovácko tak stále čeká na návrat potrestaného Petra Švancary, za jehož nepřítomnosti dokázalo uhrát pouze jeden bod a nevstřelilo ani jednu branku.

Moravané k ní přitom měli blízko už ve druhé minutě, avšak Racek sám před brankářem Baránkem selhal. Zbytek prvního poločasu už mnoho fotbalu nenabídl.

V druhé půli se hrálo atraktivněji, a to především ze strany Ostravy. Za delší konec tahali nakonec zaslouženě hosté, kteří se ovšem do vedení dostali díky domácímu Urbánkovi, jenž nastřelil Ličku, od nějž se míč odrazil do brány Slovácka.

V pětsedmdesáté minutě navíc výhru Baníku Lička ještě potvrdil, když potrestal zaváhání domácí obrany.

Slovácko zůstává po neúplném desátém kole čtrnácté, Baník se posunul na třetí příčku.

10. kolo první fotbalové ligy:

1. FC Slovácko - FC Baník Ostrava 0:2 (0:0)

Branky: 64. a 75. Lička. Rozhodčí: Adámek - Zlámal, Gallo. ŽK: Cleber, Urbánek, Formánek - Tomašák, Varadi. Diváci: 7252.

Slovácko: Vašek - Randa, Němčický, Formánek, Urbánek - Racko (61. Ondřejka), Kordula (69. Smetana), Zelenka (81. Valenta), Perůtka, Cleber - Chmelíček. Trenér: Mazura.

Ostrava: Buček - Tchuř, Neuwirth, Neves, Tomašák - Lička, Marek, Lukeš, Mičola (90. Kraut) - Strnad, Zeher (46. Varadi). Trenér: Koubek.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ zde

FK Teplice - Slovan Liberec 2:0

Branky: 9. Vidlička, 45.+1 Mahmutovič. Rozhodčí: L. Kovařík - Košec, Moudrý. ŽK: Klein, Lukáš - Bosančič, Papoušek. Diváci: 3056.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Matula - Verbíř (83. Elsamni), Vachoušek, Ljevakovič, Kalivoda (90.+2 Gašparík) - Mahmutovič (89. Smejkal), Mareš. Trenér: Plíšek.

Liberec: Hauzr - Gebre Selassie, Polák, Dejmek, Janů - Kerič (80. Diviš), Gecov, Holeňák (64. Papoušek), Bosančič (65. Liška), Dočkal - Nezmar. Trenér: Škorpil.