Teplice vyřadily z poháru Spartu. Na pokutové kopy

yac
13. 5. 2009 20:10
Teplice - Sparta 1:0 (5:4 na penalty)
Až ve druhém poločase se dalo v Teplicích na fotbal dívat.
Až ve druhém poločase se dalo v Teplicích na fotbal dívat. | Foto: Ondřej Besperát

Teplice - Fotbalová Sparta končí v poháru ČMFS a nezopakuje tak svoji výhru v této soutěži z posledních tří ročníků.  Ve středečním semifinále ji vyřadily díky pokutovým kopům Teplice.

Letenští tak mohou litovat nejen promarněného náskoku z prvního zápasu, ale i nevyužitých příležitostí z druhé půle dnešního odvetného utkání, jimiž si mohli postup zajistit.

Teplice se naopak mohou těšit na finále poháru, v němž se utkají druholigovým Slováckem, jenž překvapivě vyřadilo úřadujícího mistra  Slavii.

V první půli bylo na hře až příliš dobře vidět, s čím oba celky do zápasu vstupovaly.

Zatímco Sparta si byla vědoma, že jí stačí nedostat gól, aby postoupila do finále, Tepličtí zase moc dobře tušili, že dostat branku by znamenalo velice složitou situaci, neboť by museli vsítit tři góly.

A tak se hrál nezaživný fotbal, zaměřený především na jistotu v defenzivě. Necelým čtyřem tisícovkám přihlížejících diváků na náladě určitě nepřidalo ani množství nepřesností, které provázelo hru obou týmů.

Čtěte více: Sparta doufá v návrat Řepky. Před odvetou hoří v obraně
                    Slavia chce po 67 letech double. Zastaví ji Slovácko?

Za zmínku tak z první půle stojí snad jedině střela Mareše, která řádně protáhla hostujícího golmana Blažka.

O postupujícím rozhodly až penalty

V druhé půli bylo vidět na Stínadlech záživnější fotbal. Nejprve měl pěknou šanci skórovat hlavou Holenda, po jehož boku dnes poprvé nastoupil od začátku utkání Václav Kadlec, ale jeho hlavičku zastavil v pádu Lukáš.

Snažit se začali i domácí, ale jejich pokusům dlouho chybělo preciznější zakončení.

Do otevřenější obrany tak mohli dál útočit svěřenci Josefa Chovance. Tvrdá střela Patrika Bergera skončila těsně nad břevnem a Kladrubského střela z hranice velkého vápna minula Grigerovu branku jen o decimetry.

Sparta - Teplice
Sparta - Teplice | Foto: Ondřej Besperát, Aktuálně.cz

Teplice však s přibývajícím časem začaly více tlačit a necelých osm minut před koncem potrestal zaváhání obrany Letenských Mahmutovič, který krásnou ranou prostřelil Blažka.

Když už se vše schylovalo k penaltám, dostal se po krásné příhře Kadlece k míči Matušovič, jehož lob z malého vápna jen díky vnější rotaci nakonec neskončil v bráně.

A tak se nakonec radovali domácí, kterým postup do finále zajistal ex-sparťanský brankář Grigar, jenž v penaltovém rozstřelu dokázal vychytat Pirosku. A protože Tepličtí při střelbě pokutových kopů nezaváhali ani jednou, mohou se těšit na strahovské finále.

Utkání jsme sledovali on-line zde

Odveta semifinále Poháru ČMFS:

FK Teplice - Sparta Praha 1:0 (0:0), pen. 5:4

Branka: 82. Mahmutovič. Penalty proměnili: Matula, Doležal, Mareš, Verbíř, Klein - Kucka, Kušnír, Berger, Kladrubský. Neproměnil: Piroska (Sparta). Rozhodčí: Adam - Ubias, Koval. ŽK: Stožický, Mahmutovič - Kušnír, Kadlec, Zeman. Diváci: 3943. První zápas 0:1, postupují Teplice.

Teplice: Grigar - Vidlička, Lukáš, Klein, Rosa - Ljevakovič, Matula, Vachoušek (73. Verbíř), Stožický (82. Hesek) - Mareš, Mahmutovič. Trenér: Plíšek.

Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Huber, Pamič - Kucka, Berger, Kladrubský, Zeman (75. Piroska) - Holenda (73. Matušovič), Kadlec. Trenér: Chovanec.