Teplice zachránil v poháru Verbíř

ČTK
13. 9. 2006 20:05
Praha - Fotbalisté Teplic dnes odvrátili hrozbu vyřazení z Poháru ČMFS až v penaltovém rozstřelu.

V dohrávce druhého kola hráli na hřišti Bohemians 1905 nerozhodně 1:1, když jejich vyrovnávací gól vstřelil Verbíř až v poslední minutě. V penaltové loterii pak hosté vyhráli 6:5 a v třetím kole je čeká znovu "Bohemka", tentokrát ta s oficiálním názvem Bohemians Praha.

Svěřenci trenéra Vlastislava Marečka, jimž se ani v lize příliš nedaří, byli od vyřazení opravdu jen pár vteřin. Druholigový nováček se v 29. minutě ujal vedení po Škodově hlavičce a favorit moc šancí na vyrovnání neměl.

Až těsně před koncem se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči kapitán hostů Verbíř a technickou střelou si vynutil penalty.

V nich ale sám Verbíř hned při prvním pokusu selhal. Později ho nechtěně napodobil Fenin, ale chladnou hlavu si neuchovali ani domácí a v penaltové loterii prohráli 5:6.