28. 2. 2010 18:58
České Budějovice - Teplice 0:0
AC Sparta Praha - FK Teplice
AC Sparta Praha - FK Teplice | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

České Budějovice - Bezbrankovou remízou skončilo utkání podzimního ligového krále Teplic v Českých Budějovicích. Severočeši kvůli ztraceným bodům přišli o první místo v soutěži, neboť Jablonec ve svém zápase nezaváhal s Bohemians 1905.

Navíc se v sedmnáctém kole může před Teplice posunout i ostravský Baník, který v pondělí hraje dohrávku s Plzní. Tým Jiřího Plíška má ovšem ještě k dobru odložené utkání ze šestnáctého kola právě se Západočechy.

Budějovice si díky získanému bodu na úkor jednoho z kandidátů na ligový titul připsaly patnáctý bod v soutěži a dál okupují třináctou příčku Gambrinus ligy.

Před necelými třemi tisícovkami diváků se v Budějovicích hrál poměrně zajímavý fotbal, avšak ani jeden ze střelců na obou stranách se v několika dobrých šancích nedokázal prosadit.

V závěru přitom o ještě větším překvapení mohli rozhodnout domácí, kteří ale v několika zcela jasných příležitostech vždy selhali. Především Hudsonova šance ze 79. minuty volala po gólu, ale domácí hráč z těsné blízkosti nepochopitelně vypálil zcela mimo.

Naopak v Jablonci domácí věděli, jak se šancemi naložit. Už v šesté minutě totiž Petr Pavlík proměnil penaltu a o další tři minuty později se nemýlil David Lafata.

Definitivní pojistku na výhře Jablonce v polovině druhého poločasu parádní trefou Jan Kovařík, který zvýšil na 3:0.

Boleslav doma selhala s Kladnem

Největším překvapením nedělních ligových zápasů se stalo utkání mezi Mladou Boleslaví a Kladnem. Hosté ve středočeském derby překvapivě zvítězili 0:1 a odváží si všechny tři body.

O výsledku zápasu se rozhodlo již ve čtvrté minutě, kdy se po velké šanci domácích z protiútoku prosadil Tomáš Strnad. Ačkoliv se Boleslav snažila alespoň vyrovnat a dokonce i trefila Sylvestrem břevno, přes obranný val hostů se neprosadila.

Boleslav tak dále pokračuje v matných výkonech, kvůli nimž nyní okupuje až osmé místo ligové tabulky. Díky skóre se před Středočechy dostala Olomouc, jež v sobotu doma porazila Slovácko 1:0.

Jediný gól zápasu vstřelil v sedmapadesáté minutě Michal Ordoš. Slovácko má nyní stejně bodů jako předposlední Kladno, které ale má horší skóre.

17. kolo první fotbalové ligy:

Dynamo České Budějovice - FK Teplice 0:0

Rozhodčí: Adam - Kubáň, Teuber. ŽK: Volešák - Vachoušek. Diváci: 2886.

Č. Budějovice: Kučera - Leština, Horejš, Hunal, Krob - Stráský, Černák, Otepka, Riegel, Volešák (73. Šíma) - Meszároš (64. Hudson). Trenér: Šilhavý.

Teplice: Slavík - Vidlička, Matula, Klein, Siva - Verbíř (78. Kalivoda), Vachoušek, Ljevakovič, Stožický - Vondrášek (74. Došek), Mahmutovič (90. Veverka). Trenér: Plíšek.

FK Baumit Jablonec - Bohemians 1905 3:0 (2:0)

Branky: 6. Pavlík z pen., 9. Lafata, 69. Kovařík. Rozhodčí: Hrubeš - Hojsík, Košec. ŽK: Ibragimov (Bohemians 1905). Diváci: 4812.

Jablonec: Špit - Krejčí, Drsek, Huber, Jablonský - Haurdič (82. Michálek), Loučka, Pavlík, Kovařík (70. Jarolím) - Vošahlík (78. Pekhart), Lafata. Trenér: Komňacký.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Cseh, Rychlík - Štohanzl (71. Moravec), Kaufman (61. Ibragimov), Róth (46. Bartek), Pávek - Škoda, Bálek. Trenér: Hoftych.

SK Sigma Olomouc - 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)

Branka: 57. Ordoš. Rozhodčí: Damková - Večeřa, Dobrovolný. ŽK: Dreksa. Diváci: 4774.

Olomouc: Lovásik - Janotka, Dreksa, Škerle, Onofrej - Kaščák, Hořava - Hubník (78. Bajer), Ordoš, Petr (86. Nuc) - Šultes (81. Schulmeister). Trenér: Psotka.

Slovácko: Filipko - Němčický, Formánek, Košút, Randa - Kordula (81. Perůtka) - Fujerik (71. Nečas), Svízela (60. Švancara), Abrahám, Cleber - Ondřejka. Trenér: Mazura.

FK Mladá Boleslav - SK Kladno 0:1 (0:1)

Branka: 4. Strnad. Rozhodčí: Kocourek - Ubias, Jiřík. ŽK: Sylvestre, Kulič - Novotný, J. Procházka, Zachariáš. Diváci: 3021.

Mladá Boleslav: Miller - Kalina (83. Tafat), V. Procházka, Kúdela, Hrdlička - Zahustel (86. Bořil), Sylvestre, Opiela, Poláček - Kulič, Chramosta (68. Táborský). Trenér: Stanner.

Kladno: Tesař - Mráz, Gross, Beneš, J. Procházka - Strnad - Bartoš, Szabo, Zoubek (73. Lička), Novotný - Šilhan (62. Zachariáš). Trenér: Hřídel.