Teplice zdolaly Ostravu, Tobiáš získal na úvod bod

maj
14. 9. 2008 18:54
Příbram - Plzeň 2:2

Teplice - Fotbalisté Teplic zvítězili v prvním nedělním šlágru, když zásluhou gólu Saboua porazili Baník Ostrava 1:0. Severočeský tým se tak po šestém kole posunul před svého soupeře na osmou příčku.

Slezský výběr se mohl od první minuty spoléhat na uzdraveného kanonýra Svěrkoše, ale reprezentační útočník se neprosadil.

Na straně domácích se čtyř tisícovkám nepředstavil brankář Michal Daněk, mezi třemi tyčemi dostal přednost Belic.

Trenér Jiří Plíšek si toto rozhodnutí nemohl později vynachválit. Do první šance se však dostaly Teplice. V deváté minutě centroval Stožičký míč k Marešovi, ten však branku netrefil.

Čtěte dále: Kladno poprvé vyhrálo, Žižkov v derby zdolal Bohemku

Po zajímavém úvodu tempo hry trochu opadlo, oba týmy spíše nakopávaly balony nebo se bojovalo o střed hřiště. Po půlhodině hry se aktivity ujali opět domácí, ale s minimálním efektem. Naopak zahrozilo na druhé straně, kdy musel Belic zasahovat proti střele Marka.

Do poločasu se však skóre nezměnilo. Měla to změnit druhá půle, která nezačala pro Severočechy ideálně. Domácí útočník Jun musel po pár minutách ze hřiště kvůli zdravotním problémům, jehož nahradil Mahmutovič.

Dvaadvacetiletý hráč z Bosny a Hercegoviny však oživil hru. V 62. minutě potom padl první a také jediný gól - Klein po přihrávce Stožického vrátil míč na Saboua, jenž nedal brankáři Vaškovi šanci.

Krátce na to byl rozhodčím Královcem vyloučen teplický kapitán Verbíř a Baník mocně finišoval. Nejprve měl šanci Střihavka, potom z přímého kopu střílel Otepka, jenže Belic odolal.

Ještě v nastaveném čase se vyrovnal počet vyloučených, za hosty putoval předčasně do kabin Neuwirth. Výsledek už však zůstal stejný.

Budějovice získaly doma další bod

V dalších zápasech se body dělily. České Budějovice, které vedl v soutěžní premiéře trenér Pavel Tobiáš, uhrály bod za remízu 1:1 se zatím třetí Mladou Boleslaví. Jednalo se již o třetí nerozhodný výsledek Dynama v této sezoně.

Po špatném úvodu byl odvolán kouč Jan Kmoch, jehož vedení nahradilo právě Tobiášem. Fanoušci mohli být na konci nedělního zápasu spokojení, jejich mužstvo konečně zaznamenalo další gól - druhý v šesti ligových zápasech.

Ovšem nebyla to tak zcela pravda - marné snažení domácích ukončil až hostující Kalina, jenž si v 57. minutě dal vlastní gól. Ještě předtím se v 35. minutě prosadil Mendy.

Nerozhodně skončilo také utkání Příbrami s Viktorií Plzeň. Diváci se na stadionu u Litavky bavili fotbalem, i když hostující špílmachr a kapitán Horváth nemohl nastoupit.

Už po dvaceti minutách nestačili hosté ubránit brejk Klesy a ten se po úniku z pravé strany sám prosadil. O chvíli později bylo vyrovnáno, když roli střelce potvrdil Varadi. Centr Limberského neomylně poslal za Krbečka, bývalého spoluhráče z Plzně.

Domácí se ještě před pauzou vrátili do vedení, z penalty se prosadil Biyik. Hosté zaveleli do útoku a jejich aktivita přece jen přinesla gól na 2:2, když Petržela využil zaváhání Příbrami.

Sparta se na hřišti Brna představí ve 20 hodin. Sledujte ZDE.

FK Teplice - Baník Ostrava 1:0