reklama

Tevez vrací úder: Kapitán United je idiot a patolízal

Carlos Tevez. Carlos Tevez. autor: Reuters
Gary Neville ukázal při derby Tevezovi prostředníček

Manchester - Od obscénních gest k nevybíravým slovům se přesunul vyostřený incident mezi někdejšími spoluhráči z Manchesteru United Gary Nevillem a Carlosem Tevezem.

Argentinský útočník a v současnosti hráč Manchesteru City totiž neváhal v prvním veřejném prohlášení po semifinálovém utkání Carling Cupu, v němž mu Neville ukázal vztyčený prostředníček, označit současného kapitána United za "idiota" a "patolízala".

Tevezovo prohlášení je důsledkem vyostřených vztahů, které mezi oběma hráči panují již od loňského léta, kdy Tevez odešel za 25 milionů liber od United k jejich nesmiřitelným městským rivalům "Citizens".

Čtěte také:

Nevilla za obscénní gesto k Tevezovi čeká řízení u FA
Tévezova show: Dvěma góly srazil v Carling Cupu United

Právě Neville byl jedním z mála lidí, kteří obhajovali krok manažera úřadujícího šampiona Premier League Alexe Fergusona, jenž se rozhodl s Tevezem neprodloužit smlouvu. Neville tehdy prohlásil, že "Tevez za 25 milionů nestojí".

"Říkal jsem si, že je to patolízal, když souhlasil s Fergusonem, že za ty peníze nestojím," sdělil v rozhovoru pro argentinské rádio Tevez.

Manchester United vs Manchester City: Rooney, Tevez Foto: Reuters

Myslel jsem si: "Co to o mně ten idiot plácá, vždyť já jsem o něm nikdy nic špatného neřekl a neměli jsme spolu žádné problémy", uvedl letos již dvanáctigólový střelec.  

Argentinec se rozhodl reagovat právě v prvním semifinále Carling Cupu, v němž vstřelil dvě branky, přičemž po první z nich směrem ke střídačce United naznačoval gesta znamenající "sklapni".

"Nikdy bych podobné gesto neudělal směrem k fanouškům, lidem bych nikdy takový nedostatek úcty nenaznačil. Bylo to mířené na Garyho Nevilla," prohlásil obrozený střelec.

Jenže kapitán "Red Devils" jeho gesta nenechal bez odpovědi a ukázal Tevezovi prostředníček, přičemž ho zachytily kamery a následně se jeho chování rozhodla prošetřit i Anglická fotbalová asociace.

Celý incident každopádně zvyšuje emoce před odvetným utkáním semifinále, jež se odehraje příští týden na Old Trafford, kde Teveze jistě nebude čekat vřelé přivítání.

"Díky Bohu jsem měl šanci se (United) pomstít, ale pořád nás ještě čeká odveta," je si vědom Tevez.

reklama