Tévezovy góly znovu přiblížily Juventus k zisku titulu

26. 3. 2014 23:15
Fotbalisté Juventusu Turín ve 30. kole italské ligy porazili Parmu 2:1 zásluhou dvou gólů Téveze a vedou tabulku už o 14 bodů před AS Řím. Ten však má zápas k dobru.
Carlos Tévez zařídil dvěma góly další výhru Juventusu.
Carlos Tévez zařídil dvěma góly další výhru Juventusu. | Foto: Reuters

Turín - Fotbalisté Juventusu Turín ve 30. kole italské ligy porazili Parmu 2:1 zásluhou dvou gólů Carlose Téveze a vedou tabulku už o 14 bodů před AS Řím. Ten však má zápas k dobru.

Tévez poslal Juventus do vedení vydařeným sólem, které zakončil tvrdou střelou z úhlu. I druhý gól byl podobný s tím rozdílem, že tentokrát střílel z úhlu Vidal, brankář míč sice vyrazil, ale Tévez byl u míče první a úspěšně dorážel.

Parma po změně stran snížila střelou Molinara, jenže vzápětí se nechal vyloučit Amauri a v deseti už se hosté na vyrovnání nevzmohli.

Milán přerušil sérii bez výhry

Po sérii pěti zápasů bez vítězství zabral AC Milán, který dokázal vyhrát 2:0 na hřišti Fiorentiny po brankách Mexese a Balotelliho. Díky zaváhání Fiorentiny si pojistila třetí místo Neapol, která vyhrála 4:2 na hřišti Catanie.

Za domácí nastoupil do druhé půle český reprezentant Jaroslav Plašil, který byl pro hru Catanie oživením. Po jeho se střele se dokonce domácí prosadili, když úspěšně dorážel Monzon.

Posledních osm minut si za Veronu zahrál Michael Rabušic, ale porážku 0:1 na hřišti Cagliari neodvrátil. Pro Hellas to byla čtvrtá prohra v řadě.

Výsledky 30. kola:

Bergamo - Livorno 2:0 (22. De Luca, 59. Denis), Cagliari - Hellas Verona 1:0 (31. Nene), Catania - Neapol 2:4 (52. Monzon, 75. Gyomber - 16. a 43. Zapata, 25. Callejón, 40. Henrique), Chievo - Boloňa 3:0 (7. z pen. a 78. Paloschi, 89. Rigoni), FC Janov - Lazio Řím 2:0 (65. Gilardino, 83. Fetfatzidis), Fiorentina - AC Milán 0:2 (23. Mexes, 64. Balotelli), Juventus Turín - Parma 2:1 (25. a 32. Tévez - 62. Molinaro), Sassuolo - Sampdoria Janov 1:2 (16. Longhi - 1. Sansone, 66. Okaka).

1. Juventus Turín 30 26 3 1 67:20 81
2. AS Řím 29 20 7 2 56:15 67
3. Neapol 30 18 7 5 57:32 61
4. Fiorentina 30 15 6 9 49:33 51
5. Inter Milán 29 12 11 6 47:31 47
6. Parma 29 12 11 6 47:34 47
7. Bergamo 30 13 4 13 35:39 43
8. Lazio Řím 30 11 9 10 37:38 42