Těžké Jiráčkovy časy. Po zaviněných gólech viděl červenou

16. 9. 2012 19:35
Petr Jiráček odešel do kabin ještě před poločasovým hvizdem za hrubý faul na Andersona.
Petr Jiráček se musel v zápase s Frankfurtem po červené kartě poroučet do kabin. | Foto: Reuters

Frankfurt - Žádnou velkou radost asi zatím nemají z příchodu Petra Jiráčka v bundesligovém Hamburku.

Poté, co se ve svém prvním utkání po přestupu z Wolfsburgu nechtěně podílel na dvou brankách od Werderu Brémy, totiž v nedělním zápase s Eintrachtem Frankfurt viděl těsně před poločasovým hvizdem červenou kartu za hrubý faul na Andersona.

A stejně jako v minulém kole i tentokrát Hamburk prohrál (2:3), byť za něj poprvé nastoupila největší letní posila Rafael van der Vaart.

Eintracht, který ještě loni hrál druhou bundesligu, se tak s plným bodovým ziskem senzačně drží na druhé příčce soutěže za Bayernem Mnichov.

Naopak Hamburk okupuje předposlední místo jen díky o gól lepšímu skóre než má Hoffenheim.

Ten v nedělním pohledném zápase na stadionu Mage Solar nakonec prohrál přestřelku s Freiburgem po výsledku 3:5.

Jednou brankou se za domácí tým prosadil slovenský reprezentant Karim Guédé.

Německá fotbalová liga - 3. kolo:

Freiburg - Hoffenheim 5:3 (17. Guédé, 27. Kruse, 68. Diagne, 83. Makiadi, 87. Freis - 2. Delpierre, 57. Vukčevič, 76. Usami), Eintracht Frankfurt - Hamburk 3:2 (13. Inui, 18. Occéan, 52. Aigner - 45. Westermann, 63. Son Hung-min).