Thun i bez Lustrinelliho porazil Hamburk

ČTK
16. 2. 2006 23:53
Bern - Fotbalisté Thunu zvítězili v dnešním utkání 3. kola Poháru UEFA v Bernu nad hosty z bundesligového Hamburku 1:0. Švýcarský mistr, který pokračuje v pohárové Evropě na úkor pražské Sparty, nakročil do osmifinále soutěže díky gólu Brazilce Adriana. Ten v 30. minutě poslal papírového outsidera do vedení první střelou na branku německého celku. Odveta se hraje za týden.

Vítěznou premiéru slavil na domácí lavičce rakouský kouč Heinz Peischl, jehož tým se dokázal prosadit i bez kanonýra Maura Lustrinelliho, který v zimní přestávce odešel do Sparty. V dresu hostů hrál až do 82. minuty David Jarolím a dvanáct minut před svým střídáním se se spoluhráči už radoval z vyrovnání, ale rozhodčí neuznal gól Daniela van Buytena kvůli postavení mimo hru. Na druhé straně nastřelil domácí Nelso Ferreira o pět minut později břevno.

Ani dalšímu německému klubu Stuttgartu se dnes nepovedlo alespoň remizovat, tým VfB doma prohrál 1:2 s Middlesbrough. Svěřenci trenéra Armina Veha, jenž před týdnem vystřídal odvolaného Giovanniho Trapattoniho, prohrávali již o dvě branky, teoretickou naději pro odvetu vykřesal čtyři minuty před koncem snížením Ljuboja.